Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Eesti "Juured ja tiivad" fotodes

Sergei Trofimovi fotonäitus „Juured ja tiivad“
Sergei Trofimovi fotonäitus „Juured ja tiivad“ Autor/allikas: Käru Heade Tegude Muuseum

Neljapäeval, 31. juulil kell 14.00 avatakse Tallinna Keskraamatukogu võõrkeelse kirjanduse osakonnas Sergei Trofimovi fotonäitus „Juured ja tiivad“.

Sergei Trofimov on professionaalne fotograaf, kes rohkem kui 10 aastat töötas reporterina Eesti ajalehtedes ning ja fotograafina maailma suurimates fotoagentuurides (Ria-novosti, Xinhua, Scanpix).

Tema näitus „Juured ja tiivad“ on fotoseeria, mis jutustab inimeste elust Käru vallas, Raplamaal. Ülesvõtted on tehtud viimase kolme aasta jooksul.

Piltidel on jäädvustatud eesti küla peresid kodus, kokkutulekutel, pidudel ja kõikvõimalikes muudes olukordades. Esialgne idee oli küll teha peredest portreepilte, aga kuna Sergei Trofimovil on pikaaegne kogemus pressifotograafina, siis on näituse meeldejäävamateks hetkedeks just reportaažfotod Kärus toimunud suurematest pidustustest.

Sergei Trofimov arvab, et tervislikus ühiskonnas on perekond pea element. Linnad kasvavad iga päev, ent selle kiire kasvuga ei kaota elu maal oma romantikat ega jõudu. Lapsed maal on rohkem laste moodi ja nende lapsepõlv on selline nagu peab olema, neil ei ole kuskile kiire ja selle tõttu arvab autor, et elu linnas on teisene võrreldes maaeluga, kirjutab Käru Heade Tegude Muuseum.

Fotonäitust „Juured ja tiivad“ esitleti vaatajatele Kärus Eesti Vabariigi aastapäeval 24. veebruaril 2014. Peale ekspositsiooni Tallinnas, avatakse näitus ka Raplas, Narvas, Tartus, Helsingis ja Pariisis.

 

Toimetaja: Maria Helen Känd

Allikas: Käru Heade Tegude Muuseum

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: