Live-elamus: Indie-igiliikur liigub tasa ja targutamata ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Autor/allikas: Erkki Tero

Seksound 10. 8.01, Sinilind, Tallinn

Kindlasti kõige indiem eestimaine plaadifirma Seksound on jõudnud juba tähelepanuväärset jätkusuutlikkust näitava kümnenda tegutsemisaastani ja seda mitte kuuvarjutusena ilmuvate plaadikeste näol, vaid järjekindlalt tihedat kurssi hoidvate reliisidega, mida kroonivad ka mitmed vinüülid.

Juba neljanda osani jõudnud eesti indie "kes-on-kes" kogumik "Kohalik ja kohatu" annab seeriana vast parima ülevaate kümnendi tuultest, mis siinsete kitarri-alternatiivikute peades puhunud on ja antud valimikku koos Seksoundi kümnenda juubeli tähistamisega lokaalis Sinilind ka esitleti. Sündmuse puhul ei üritatud maha saada kaleidoskoopilise läbilõikega plaadifirma artistidest, vaid valituteks osutusid eelmisel aastal debüütplaadi ilmutanud Jan Helsing ja Seksoundi menukas sündipopp-akt Popidiot.

Jan Helsingi "Kajalood" sai mäletatavasti taunivat kriitikat liiga traditsioone ja nostalgiat kummardava suuna tõttu, kuigi suutis ka antud žanris edukalt värskendada tuhandeid kordi läbiproovituid skeeme. Kui salvestustel on kohalik indie jõudnud juba päris julgete ja mahlakate lahendusteni, siis kingapõrnitsejate haavatavaimaks kohaks on läbi aegade olnud ikka lavalaud, kus lennukad ja südamest tulevad ideed kipuvad argisusse kaduma. Jan Helsingi etteaste siiski vaikellu ei tardunud ja laval suudeti vereringe täitsa tarmukalt pumpama panna. Omamoodi kahju, et plaadilt kõlavat erinevate vokalistide esiletõstmist ei peetud vajalikuks rakendada live-olukorras ja pea kogu mahv oli jäetud kunagise Dallase-hääle Kristi Kindeli kanda, kes rolli meeldivate maneeride saatel siiski kenasti välja vedas.

Publiku tantsitamiseks sätitud Popidiot mõjus aga nostalgiaprojektina, kes vilunud kombel trallis läbi oma põhihitid ja jättis uudsuse soovijad tagapingile kukalt kratsima. Kas säilitatakse pauku tulevikku, näitab aeg.

Õhtut jäid joovastama dj-etteasted, mille jooksul sattus pulti ka näiteks Dallase ja Stella maskott Tauno Pääslane ja harukordse juhusena võis näha ka tantsivat Rein Fuksi. Mahe oleng mõjus spetsialistide koduse kokkutulekuna ja kõige rohkem jääbki soovida, et 10 aasta pärast saab kokku võtta ka Seksoundi järgmise juubeli.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: