Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Toomas Lunge kiitis noorteansamblite head vokaalset taset

Pillimees Toomas Lunge
Pillimees Toomas Lunge Autor/allikas: Ülo Josing, ERR

Jõgeval lõppesid eile Alo Mattiiseni muusikapäevad ning õpilaste ja noorteansamblite esitusi hinnanud Suure Kõrva liige Toomas Lunge sõnul on noorte ansamblite tase väga kõrge.

Muusik Toomas Lunge tõdes "Vikerhommikus", et tundis end oma muusikaliste oskuste juures isegi veidi ebakindlalt, sest esitused olid niivõrd head. "Mida edasi seal minutid kuluvad selles Suures Kõrvas osalemises, siis seal võib isegi tekkida selliseid tundeid, et lausa häbi on seal istuda," ütles Lunge. "See tase kohati küündib sellistesse kõrgustesse, mis on fenomenaalne," lisas ta.

Selle aasta suurteks võitjateks olid Põlva ja Räpina muusikakoolide neiud nime all Gram of Fun ning juhendajad Margot Suur ja Riivo Jõgi.

Viljandi muusikakooli ansamblitele jagus samuti mitu auhinda - 4.-5. klasside tütarlasteansamblile, gümnasistide segaansamblile ja neidudeansamblile. "Häälekultuur on täitsa märkimisväärt," kommenteeris Lunge noorte esitusi.

Muusiku hinnangul sõltub noorte tulemus paljuski juhendajast ning Viljandi lauljate juhendaja Hedi-Kai Pai ansamblid kostsid eriliselt teiste seast välja hea tunnetuse ning musikaalsusega. Samuti kiitis žüriiliige juhendaja oskusi klaverisaatjana.

"Kui on juhendajaga ja omavahel tore klapp, siis see paistab tegelikult ju ka pealtvaatajale silma," arvas muusik.

Kuni 26-aastaste vanusegrupis osales vaid üks ansambel, millest on Lunge sõnul väga kahju, sest noored ei peaks kindlasti laulmist lõpetama keskkooli lõpetamisega koos. "Ilmselt on see, et noored lõpetavad selle koolitee ära ja lahustuvad need ansamblid siis kuidagi kas teistesse suurtesse kooridesse või tulevad inimestel mingisugused muud väljakutsed elus. Edasi ju ei kuule nii suurt vokaalansamblite pealetungi," tõdes Lunge.

Toimetaja: Kertu Loide

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: