Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

"Maailma parimas külas" saab näha meie maailma hukku ja tulevikku

Tänavusel Rakvere teatri suvelaval mängitakse Arto Paasilinna romaani "Maailma parim küla" dramatiseeringut. Jaanus Rohumaa lavastatud komöödias saab näha meie maailma hukku ja tulevikku.

Maailm ümberringi läheb hukka, kuid maailma parimas külas ei lõpe ei toit ega head mõtted ning sinna voorib inimesi nagu Noa laeva. Härjad künnavad põldu nagu muiste, sest kütus on otsa lõppenud. Keldrid on täis rääbiseid ning hirvekintse, sest poest ei ole midagi saada, kirjeldas "Aktuaalne kaamera" uut lavastust.

"Paasilinna on meisterlik lugude rääkija ja nagu kõik head kirjanikud on tema ka prohvetlik. See romaan on kirjutatud 90-ndate alguses ja see, kuidas ta tänases päevas kakskümmend aastat hiljem tegelikult kõlab, on üllatav, aga see ongi hea kirjanduse tunnus, et ta on aegumatu," rääkis lavastaja Jaanus Rohumaa.

Rakvere teatri suvelavastuses "Maailma parim küla" Rakvere Rahvaaias mängitakse läbi vana maailmakorra kokkukukkumine ja inimkonna uuestisünd ühes väikses Soome külas, kuhu on alles jäänud terve mõistus, ellujäämiseks vajalikud põlised oskused, elurõõm, arvestavad inimsuhted ja lõputu huumorimeel.

"Teine pool on siis see Paasilinna huumor, mis ka kõige raskemates situatsioonides alati tema tegelasi jälitab ja ka tema suhtumine inimesse on universaalne. Ta vaatab seda maailma sellise armastava iroonilise pilguga. Kuna ka selle loo žanr on komöödia siis sellisena seda Paasilinnat tuleb käsitleda seekord," lisas Rohumaa.

"Maailma parimas külas" elavad ja tegutsevad Rakvere teatri näitlejad eesotsas Üllar Saaremäega ning Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia 11. lennu üliõpilased. Lavastuse kunstnik on Mae Kivilo ja muusika on kirjutanud Rasmus Puur.

Toimetaja: Madis Järvekülg

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: