Eesti metsosopran Kai Rüütel laulab Londoni Kuninglikus Ooperis ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Metsosopran Kai Rüütel
Metsosopran Kai Rüütel Autor/allikas: Mairo Pajula

Lauljatar Kai Rüütlil on käsil järjekordsed etendused Londoni Royal Opera House'i suurel laval Giuseppe Verdi "Falstaffis", kus ta on ka varem samas osas üles astunud.

Kai Rüütel on tagasi kutsutud kuningliku teatri lavale Meg Page’i rolli Verdi ooperis "Falstaff", seekordsete viie etenduse kuupäevadeks on 6., 9., 12., 15. ja 18. juuli. Dirigeerib taani maestro Michael Schønwandt, lavastuse on 2012. aastal teinud nimekas Kanada teatrimees Robert Carsen.

Mitmed lauljad, nagu ka Kai Rüütel, esinesid „Falstaffis“ juba eelmiseselgi korral, kui ooper repertuaaris oli. Nüüd on Sir John Falstaffi nimipartiis Ambrogio Maestri, 1970. aastal sündinud itaalia bariton, kes 2001. aastal tegi just sama osaga oma sensatsioonilise debüüdi Milano La Scalas ja on „Falstaffi“ nimiosalisena juba rohket tunnustust leidnud. Alice Fordina esineb baski verd hispaania sopran Ainhoa Arteta, Kai Rüütli Meg Page'i kõrval laulab Nanetta rolli iiri sopran Anna Devin, Fentonit kehastab portugali noor tenor Luis Gomes jne. Muuseas, ka kaks viimast lauljat on olnud või praegugi, nagu oli ka Kai Rüütel, seotud Jette Parkeri noorteprogrammiga.

Tänavu veebruaris-märtsis laulis Kai Rüütel Kuninglikus Flaami Ooperis Antwerpenis ja Gentis üht peaosa, Nefertiti partiid kuulsa ameeriklase Philip Glassi ooperis „Akhnaten“, kus nimiosaliseks oli Tim Mead ja dirigeeris Titus Engel. Selle trupiga esineb Kai Rüütel taas järgmise aasta veebruaris Giuseppe Verdi ooperis „Othello“.

Õppides 2009-2011 Londoni Kuningliku Ooperi juures tegutsevas programmis Jette Parker Young Artists sai Kai Rüütel kaasa teha kuningliku teatri suurel laval väiksemates osades kokku viies lavastuses („La traviata“, „Manon“, „Võluflööt“, „Hansuke ja Greteke“ ja „Tuhkatriinu“) ning Meg Page Verdi „Falstaffis“ oli tal esimene osa pärast stuudioõpinguid. Sellele järgnesid Marchesa Melibea partii Gioachino Rossini „Teekonnas Reimsi“ ning Wellgunde osa täitmised Richard Wagneri ooperites „Reini kuld“ ja „Jumalate hämarik“.

Koos stuudioetendustega on eesti lauljatar saanud laulda niisuguste tuntud dirigentide käe all, nagu Colin Davis, Bertrand de Billy, Daniele Gatti (eelmine „Falstaffi“ etenduste seeria) ja Antonio Pappano.

Nii tuleb meie ooperisolistil üleastumisi Londonis Kuninglikus Ooperis kokku juba üheksas erinevas lavastuses.

Eesti lauljatari Kai Rüütli esinemine etendustel ooperimaailma tipplaval on tunnustuseks kogu meie muusikakultuurile.

Toimetaja: Valner Valme

Allikas: ERP Music

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: