Tõnu Trubetsky: Eesti NSV-st võeti üle ainult halvad asjad nagu alkoholism ja disko

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Vennaskond Autor/allikas: Vennaskond

Laupäeval, 11. juulil astub festivalil Kultuuritolm üles kõigi romantikute lemmik, rockansambel Vennaskond, kes esitab osaliselt muu seas oma legendaarset 90ndate kassettalbumit "Ltn. Schmidti pojad".

Kultuuritolmu kontserdi peab Vennaskond Ltd. Schmidti Turnee raames. Tuuri ajendiks on igihalja kasseti ilmumine nüüd ka vinüülina.

 

Tõnu, kes too leitnant Schmidt üldse oli? Ja miks ta sulle nii tähtis on? Miks albumil selline nimi?

Revolutsioonikangelane. Albumi idee tuli kelmidest, kes esinesid leitnant Schmidti poegadena, et ametnikelt raha välja petta, nagu neid kujutatakse romaanis, filmis ja teleseriaalis "Kuldvasikas".

Kirjelda olustikku, kui te selle kasseti lindistasite. See on ju tehtud Nõukogude Liidus nagu kassetil kenasti kirjas.

Paradoksaalselt on album lindistatud 1989. aastal Helsingis peamiselt koosseisuga mina, Jüri Kłyszejko, Tom Kinkar, Ivo Schenkenberg noorem. Ilmus aga aastal 1991. Nii et olustik oli selline 1980ndate lõpu Helsingi olustik: uusromantikud, tedid, punkarid, skinheadid...

Kas ühiskonnas on rohkem või vähem anarhismi võrreldes tolle ajaga?

Muidugi vähem. 1988 - 1991 oligi Eestis peaaegu anarhia. Kõik head asjad olid lubatud. Hiljem keelati head asjad ära, halvad olid edasi lubatud. Kahjuks võeti Eesti NSV-st üle ainult halvad asjad, näiteks süldimuusika, alkoholism, disko. Head ja toimivad asjad, nagu näiteks kinotööstus, ühispõllumajandus, lendasid prügikasti. Kinod suleti.

Mis värvi on anarhism?

Värviline. Eksivad need, kes arvavad, et ta on must-valge, punane-must või hall. Mind häirib väga anarhia sümboolika, näiteks punasega mustale taustale koledalt joonistatud anarhiamärk. See on eksitav.

Ütle, milline muusikateos on sulle nii mõju avaldanud?

Kuulan viimasel ajal jälle glam rock'i nagu teismelisena. Meeldivad jälle The Sweet, Slade, Smokie, Suzi Quatro, Bay City Rollers, The Runaways, Joan Jett, Mud, Sailor, Sparks, Hanoi Rocks...

Mis su enda lemmik Vennaskonna album muidu on? Ja lugu?

"Linn Süütab Tuled", "News From Nowhere", "Mina ja George", "Rockpiraadid", "Ltn. Schmidti Pojad". Need on veidi paremad kui ülejäänud.

Kust tuli nimi Vennaskond?

Orwelli romaanist "1984".

Keda pead enda suuremateks eeskujudeks muusikavallas, kirjanduses, kes sind enim mõjutanud on?

1970ndate lõpu punkbändid ja Soome 1980ndate alguse omad. Eesti kõige lahedamaks bändiks pean endiselt Generator M-i, keda ainsana olen kadestanud. Kirjanduses Strugatskid, Robert Anton Wilson, Neal Stephenson.

Mida on fännil oodata Vennaskonna kontserdilt festivalil Kultuuritolm?

Lõbusat muusikat.

 

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: