Arvustus. HeCTA heegeldab Nashville'i diskot ({{contentCtrl.commentsTotal}})

HeCTA
HeCTA Autor/allikas: promo

Uus plaat

HeCTA
"The Diet" (City Slang)

7/10

HeCTA on eelkõige eklektilise pundi Lambchop ekstsentrilise ninamehe Kurt Wagneri projekt, kus teevad kaasa ka sama bändi liikmed Ryan Norris ja Scott Martin. Juba 1986. aastast koos olnud Lambchop, kes saab oma postiaadressiks kirjutada Nashville, Tennessee, on üks selliseid kollektiive, mille boss jääb, muud liikmed aga tulevad ja lähevad. Neid on ikka juba pisikese orkestri täis kokku kõigi nende aastate peale. Sünnilinna atmosfäärile truuks jäädes on Lambchop mõjutunud mõistagi kantrist, mis aga selle bändi interpretatsioonis võttis mõnusa alternatiivse kõla. Ja nad lisasid sinna muid jooni jazzist avangardini. Lambchopi on kõvasti ja raudselt õigustatult kiidetud, kuigi erilist kaubandusmenu nad nautinud pole. Tegelikult nimetati neid juba paarkümmend aastat tagasi Nashville'i üheks kõige paremini hoitud saladuseks ja nii on see laias laastus kestnud tänini.

Selline loov ja rahutu vaim nagu Kurt Wagner vajab endas pulbitseva energia ja sõnumi kanaliseerimiseks mõistagi mitut masti väljundeid, sestap pole ka põhjust imestada, et tal on Lambchopi kõrval olnud mitmeid muid ettevõtmisi. Oma nime all on Wagner välja andnud kaks sooloalbumit, mõlemad oma kulu ja kirjadega.

HeCTA pole kindlasti muidu üsna vaba ellusuhtumise ja loomu poolest vägagi mitmekülgse Wagneri pisike nali, kus kitarrid visati nurka, americana riputati riiulile ja asemele kraamiti minimalistlikud sündid. Kas viitab sellele ka omamoodi kõnekas albuminimi? Vastupidi, "The Diet" ei tähenda siin muusikalist minimalistlikku dieeti. Samas, jah, on siinne helikeel minimalistlik, aga täiesti tõsiselt tehtud, avara tunnetusega ja ühtlasi ääretult tõsiselt võetav kummardus elektroonilisele tantsumuusikale. Techno't ega house'i otse pole, muid mõjusid Berliinist Detroitini aga küll. Kuigi Wagneri kontos on ka koostööd ehedate, oma nimes numbreid sisaldavate elektroonikaaktidega nagu X-Press 2 ja Zero 7, pole ta midagi "The Diet'ile" analoogset varem ette võtnud. Abiks on täiskohaga elukutselised elektroonikud Morgan Geist (Metro Area) ja John McEntire (Tortoise).

Juba põhimõtteliselt on tegemist millegi Lambchopi senisest kontseptsioonist erinevaga. See ei ole vallatu kõrvalepõige "Lambchop läheb elektrooniliseks", see on vanade tuttavate uus identiteet. Kui kauaks see püsima jääb ning mis saab Lambchopist, pole veel teada. Dünaamiline "The Diet" on meeldivalt tagasihoidlik, võluv, rahulik, intiimne ja hoolikas. Raadiohitte ei leidu ja ilmselt ka ei tule. Kuigi võiks. Ma kujutan hästi näiteks Pet Shop Boysi esitamas hoogsat ja natuke iroonilist "Sympathy For The Auto Industry" (vaata videot). Digipulsiga inimlik plaat.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: