Galerii: Aadu Luukase missioonipreemia pälvis Arne Mikk

Kadrioru kunstimuuseumis pärjati 2. detsembril Aadu Luukase 32 000-eurose missioonipreemiaga Estonia Seltsi juhataja Arne Mikk.

"Eestlased on vaieldamatult teatri- ja laulurahvas, mistõttu on mul eriti hea meel kuulutada tänavuse missioonipreemia laureaadiks mees, kes on pühendanud oma elu Eesti kultuurimaastiku sümboli – Rahvusooper Estonia arengule," põhjendas valikut Aadu Luukase SA nõukogu esimees Indrek Luukas.

"Lisaks 63 aastat kestnud karjäärile Estonia teatris on Arne Mikk viimased 25 aastat juhtinud vabatahtlikuna Estonia Seltsi – olnud selle vaimne juht ning projektide peamine eestvedaja,“ lisas Indrek Luukas. "Tema algatusel on ellu kutsutud mitmeid fonde noorte ooperilauljate ja balletitantsijate õpingute toetamiseks, paigaldatud monumente oluliste Eesti kultuuritegelaste austuseks, kogutud raha ooperimaja renoveerimiseks jpm. See kõik annab tunnistust sellest, et Arne Mikk ei ole võtnud oma tegevust Estonia teatri juures pelgalt töökohustuste täitmisena, vaid ta on jäägitu kire ja missioonitundega pühendunud oma elu armastatud eriala arendamisele ja edasiviimisele. Oma tegevusega on Arne Mikk andnud märkimisväärse panuse Estonia teatri arenguloosse, aga ka klassikalise muusika ning tantsu populariseerimisse Eestis.“

Arne Mikk tõi preemiat võttes paralleeli Gustav Ernesaksaga, kellelt olevat kord küsitud, mis on õnn? Sellele vastas maestro, et õnn on töötada alal, millega tahad tegeleda ka vabal ajal. "Selline õnn on ka mulle osaks saanud. 1952. aasta sügisel võeti mind Estoniasse koorilauljaks ja läbi mitmete ametite võin tänase päevani selles majas liikuda,“ sõnas Arne Mikk.

"Aadu Luukase missioonipreemia on minu jaoks ainulaadse tähendusega. Ükski tänusõna ei suuda tema hinge piisavalt hinnata. Osa sellest summast annan Helmi Puuri nimelise stipendiumi alustamiseks, millega Estonia Selts tahab tulevikus toetada üht Tallinna Balletikooli õpilast ning osa rahast kasutan kindlasti ka Euroopa ooperifestivalide külastamiseks, mis on minu suur kirg.“ Samuti tõi Arne Mikk välja, et osa 32 tuhande eurosest preemiast läheb Estonia Seltsi algatuste toetuseks."Jõuluaeg on ees ja kõik pereliikmed saavad oma osa, aga osa läheb Estonia Seltsi asutatud Helmi Puuri fondi."

"Missioonipreemia eesmärgiks on tunnustada tublisid Eesti inimesi ja organisatsioone, kes tõelise kirega on panustanud ühiskonna tasakaalustatud arengusse ja Eestis elavate inimeste elukvaliteedi parandamisse,“ sõnas Aadu Luukase SA nõukogu esimees Indrek Luukas. "Sellel aastal esitati preemiale ligi 40 kandidaati, kelle seast sihtasutuse nõukogu valis kuus silmapaistvamat. Kõiki tänavusi nominente iseloomustab erakordne siirus ja pühendumine oma südamelähedasele valdkonnale, mida nad on aidanud arendada, juhtida ja viia võimalikult paljude inimesteni.“

Laureaat pärjati 32 000-eurose preemiaga Kadrioru Kunstimuuseumis. Ülejäänud viit nominenti tunnustati 6400-eurose preemiarahaga.

6400-eurose nominendipreemia pälvisid: Abikoerte Keskus MTÜ, majandusteadlane ja Eesti Tuleviku-uuringute Instituudi juht Erik Terk, telesaade "Kodutunne“, tarbija- ja keskkonnakaitseline vabatahtlike ühendus Lilleküla Selts ning heategevusaktivist ja MTÜ Saagu Valgus asutaja Siiri Sisask.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: