ERR.ee video. Filmivestlus Anna Gavronskiga: "Päevavalgele" abil õpivad inimesed hindama ajakirjaniku töö väärtust ({{commentsTotal}})

Foto: Siim Lõvi /ERR

Värskes filmivestluses rääkisime "Pealtnägija" ajakirjaniku Anna Gavronskiga, kes käis vaatamas Boston Globe'i suurejoonelisest ajakirjanduslikust uurimisest rääkivat mängufilmi "Päevavalgele" ("Spotlight"). Lisaks filmile tegime juttu ka tema tööst "Pealtnägija" toimetuses ning võrdlusmomentidest filmiga.

"Film on lugu sellest, kuidas üks uuriva ajakirjanduse meeskond Bostonis paljastab üle maailma toimuva preesterpedofiilide võrgustiku - seda on läbi aegade varjatud ja tänu neile saab alguse see, et üle maailma hakatakse seda paljastama," võttis Anna Gavronski lühidalt filmi sisu kokku. "Mulle film väga meeldib, sest olles ise ajakirjanik sa näed sarnasusi ja tunned ära enda toimetust, mis paneb väga kaasa elama."

Tööprotsessi julgeb ta "Pealtnägijas" teatud mõttes kindlasti selles filmis kujutatuga sarnaseks pidada. "Meil kindlasti ei ole aega aasta, et ühe teemaga tegeleda, aga ma ei tahaks selle pärast öelda, et meil ei ole suuri teemasid," ütles Gavronski ja lisas, et intensiivset uurimist on ka neil väga palju. Ajakirjanikust annab film "Päevavalgele" tema arust väga inimliku pildi. "Nad võisid eksida, neile läks isiklikus plaanis seal toimuv väga korda - paratamatult, kui sa teed sellist tööd, kus sa tead teistest rohkem, siis see kuidagi mõjutab sind."

Filmi "Päevavalgele" enda veidi ootamatu teema pärast karta ei tasu. "Seal ei ole väga jõhkraid kaadreid, seal ei näidata midagi piltlikult - see film on hea ka selle külje pealt, et kuidas ajakirjaniku töö käib." Ta selgitas, et ajakirjanikutöö ei ole selline, et lähed kella viiest koju - tihti tuleb jääda toimetusse ka ööseks ja materjalidega tegeleda. "Inimesed õpivad selle filmi abil hindama ajakirjaniku töö väärtust."

Küsimused: Kaspar Viilup
Kaamera, montaaž: Siim Lõvi
Täname: Pealtnägija toimetusHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: