Kilomeeter Skulptuuri kuulutas välja 2016. aasta kunstnikud ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kilomeeter Skulptuuri
Kilomeeter Skulptuuri Autor/allikas: Facebook

Kunstiprojekt Kilomeeter Skulptuuri (kmS) tegi teatavaks kunstnikud, kes võtavad osa selleaastasest programmist, mis toimub 2. juulist 24. juulini Rakveres.

Pärast kunstnikega peetud vestlusi ning avatud konkursi valimisprotsessi valis näituse kureerimise eest vastutav tiim eesotsas Helsingist pärit külaliskuraator Anna Virtaneniga ja kmS-i projektijuhi Siim Preimaniga välja 14 kunstnikku, kelle looming moodustab tänavuse Kilomeeter Skulptuuri põhinäituse Rakveres. Näitusel, mis mängib ideega monumentidest kui nähtavatest ja nähtamatutest, aktiivsetest ja mitteaktiivsetest elementidest avalikus ruumis, on esindatud järgnevate kunstnike teosed:

Carl Giffney (IE)
Viktor Gurov (EE)
Corinna Helenelund (FI)
Minna Henriksson (FI)
Hertta Kiiski (FI)
Kristi Kongi (EE)
Henriikka Kontimo (FI)
Paul Kuimet (EE)
Kevin Malcolm (DK)
Kristina Norman (EE)
Hanna Piksarv (EE)
Jaanus Samma (EE)
Susanne Skeide (NO)
Sakari Tervo (FI).

"2016. aasta Kilomeeter Skulptuuri näituse raames pöörame pilgu monumentidele, ütles külaliskuraator Anna Virtanen. "Võime monumente vaadelda nähtamatute asjade, väärtuste, varjatud huvide, ideoloogiate või ajalugude kehastustena. Saame neid mõtestada läbi püsivuse ja ajutisuse, nii läbi materiaalsete omaduste kui ka selle, mis on nähtamatuna monumentide külge seotud.“

Kilomeeter Skulptuuri (kmS) on rahvusvaheline Eesti väikelinnade avalikus ruumis toimuv kaasaegse kunsti näitus. Organiseerijad kutsuvad igal aastal näitust kureerima rahvusvahelise külaliskuraatori, kelle ülesandeks on kokku panna ühtne peanäitus kutsutud kunstnike ja avatud konkursil kandideerinud kunstnike teostest.

Kilomeeter Skulptuuri 2016. aasta peanäitus leiab aset 2. juulist 24. juulini Rakveres.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: