Berk Vaher: Tartu Elektriteatris on vanade kinode atmosfäär ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

"OPi" külaskäik Tartusse viis neid ka Tartu Elektriteatrisse, mis üritab hoida ülikoolilinnas elus ka justkui minevikku vaatavat kinotraditsiooni.

"Minu jaoks on see ainus kino, kus ma meelsasti käin, sest tänapäeval ma ei ole enam väga kinoinimene, kuigi mulle väga meeldivad filmid," ütles literaat Berk Vaher "OPis", et päris pikka aega ei soovinud ta enam üldse kinos käia. "Kui tuli see aeg, kui kohutavalt karjuti mu peale, tuled sähvisid ja inimesed pugisid minu kõrval korporatiivset kelbast endale sisse, siis kadus mul tahtmine ära, kuid nüüd on õnneks tekkinud koht, kus ma tahan käia," tõdes Vaher, et see on ilmselt vanade kinode atmosfäär, mis sinna kutsub.

Tartu Elektriteatri eestvedaja Andres Kauts ütles, et nende nimi tuleb sellest, et kunagi kutsutigi kino just elektriteatriks. "Kõige esimene Eesti kino avatigi elektriteater "Illusiooni" nime all ja sealt tuleb ka meie nimi - me tahtsime algusest peale rõhutada ka seda kinoaegade romantikat ja traditsiooni, kus kinos käimine on sündmus ja elamus," lisas ta ja ütles, et erilise detailina näitavad nad märtsis iga seansi ette filmi "Laenatud naene", mis on Eesti vanim mängufilm. "Esiteks näitame seda sellepärast, et kus üldse on inimestel võimalik vaadata sada aastat vana pilt ja teiseks kogeda seda koos elava muusikaga."

Berk Vaherile meeldivad Elektriteatri juures ka väga filmile järgnevad vestlusõhtud. "See ei ole lihtsalt kultuuriinstitutsioon, kuhu sa paned lillelise kleidi selga, vaid see on koht, kus inimesed kokku saavad - film võib olla lihtsalt ajend selleks." Samuti ütles ta, et kuna Tartu on ülikoolilinn, siis ei ole võimalik selle projektiga kuhugi magama jääda. "See on üks pidev ümbruse kompamine."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: OP

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: