Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kirjanduskriitika auhinna võitis Berk Vaher

Berk Vaher
Berk Vaher Autor/allikas: Pille-Riin Larm

Tartus anti 8. detsembri õhtul kolmandat korda välja Ants Orase nimeline kirjanduskriitika auhind. Auhinna võitis Berk Vaher arvustusega „Pahema jala kindad“, mis ilmus ajakirjas Looming (nr 12, 2016).

Berk Vaheri arvustus on kirjutatud Aarne Rubeni romaanile „Talvehommiku härmas kindakirjad. Mõistatuslik lugu Djatlovi kurust“. Arvustus tegeleb teosega metoodiliselt, mõtted on väljendatud selgelt ja kõik väited kriitiku poolt põhjendatud. Lugemist rikastab isikupärane keel, mis heale kriitikale omaselt ei ole aga eesmärgiks omaette.

Berk Vaher on kirjanik ja kriitik. Ta on ametis Tartu Ülikooli õppejõu ja Eesti Kirjanike Liidu Tartu osakonna esimehena.

SA Kultuurileht väljaannete kriitikatoimetajate asutatud auhind määratakse ühe aasta jooksul (oktoobri lõpust oktoobri lõpuni) ilmunud parima arvustuse või ülevaate eest eesti keeles ilmunud kirjandusteos(t)e kohta.

Žüriis olid tänavu Hanna Linda Korp, Pille-Riin Larm, Brita Melts, Indrek Mesikepp ja Kajar Pruul. Auhinnasumma 2000 eurot pärineb Eesti Kultuurkapitalilt.

Varem on sama auhinna pälvinud Johanna Ross ja Hasso Krull.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: