Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Vallo Kirs: naer ja pisarad käivad käsikäes

Teatrites on alanud ka suvehooaja ettevalmistused. Ugala trupp rändab Vargamäele, kus mängitakse Urmas Lennuki Tammsaare ainelist dramatiseeringut "Kõrboja perenaine". Täna käis näiteseltskond mängupaigaga tutvumas ning toimus esimene lugemisproov.

Esimene lugemisproov aitab näitlejail tulevase etendusepaiga õhustikku sisse elada, sest edasised proovid jätkuvad Viljandis, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Dramaturg Urmas Lennuk ütleb, et Kõrboja peremees on tema jaoks omamoodi läbikaevamata uudismaa, kui võrrelda seda kõikide teiste Tammsaare teostega. Lennuk keskendub Kõrboja uustõlgenduses sealsetele naistele.

"Tammsaarest on lihtsalt edasiarendused tehtud nende tegelaste puhul, kellega Tammsaare võib-olla ei osanud või ei tahtnud lõpuni minna. Teatris paratamatult lihtsalt peab olema kõigil tegelastel väike oma lugu, mida ta saab algusest lõpuni kanda," ütles Lennuk.

Lavastaja Vallo Kirs ütleb, et Kõrboja perenaist mängitakse Vargamäel just seetõttu, et seal on olemas kõik see, mida muidu tuleks hakata töökodades alles üles ehitama.

Tema sõnul oli üks algimpulssidest ka see, et Ugala teatris ei ole juba mõnda aega midagi nii suure koosseisulist tehtud. "Ma pean ütlema, et minu esimene lavastus siin, Tammsaare "Vanad ja noored" oli minu üks kõige ilusamaid prooviperioode, mida olen kunagi teinud ja kogenud."

Näitleja Adeele Seppa sõnul on tegemist muinasjutulise paigaga, kus tekib tunne justkui oleks ta maal vanaisa juures, mis muudab töö rohkem lõbuks.

"Kuigi see on ilus ja traagiline lugu, on lootust, et nalja saab ka. Tammsaarel on see kirjutatud küll väga kurvamaigulisena, aga nagu ikka, naer ja pisarad käivad käsikäes," lisas lavastaja.

"Kõrboja perenaine" esietendub Vargamäel 1. juulil.

Toimetaja: Jaanika Valk

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: