Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Soovitus: Autechre esineb pühapäeval Von Krahlis

{{1478768755000 | amCalendar}}
Autechre
Autechre Autor/allikas: Autechre

Briti duol Autechre on maailma elektroonilise muusika ajaloos ja tänapäevas kindel ja mõjukas koht. Esmakordselt saabub ligi 30 aastat tegutsenud artist nüüd Eestisse.

Briti plaadifirma Warp kuulutas välja eksperimentaalelektroonilise muusika üheks lipulaevaks peetava, ent harva kontserte andva Manchesteri duo Autechre sügisese tuurigraafiku, mis hõlmab pea kogu Euroopat, sealhulgas Eestit. Tuuri ajendiks on tandemi 12. albumile "elseq 1–5" ning kontsertreisi saadab Autechrele omaseks saanud nn. pimeda saali kontseptsioon, kus peamine rõhk on helil ja muusikal.

1987. aastal Manchesteris alguse saanud ning 90ndate keskel elektroonilise muusika ringkondades kultusartisti staatuse saavutanud Autechre on tuntud kompromissitu helikeele ning muusikaliste otsingute poolest.

"elseq 1-5" on esimene Autechre album, mis ei ilmu füüsiliselt. Warp teatas, et seda müüakse üksnes digitaalselt, mis on mõneti mõistetav: plaadi pikkus on 248 minutit. Kõik varasemad albumid on tänini saadaval CD, vinüüli ja MP3 formaadis.

Briti duo Autechre koosseisus Rob Brown ja Sean Booth esineb 13. novembril Tallinnas Von Krahli teatris ning kontserdi korraldajaks on Kukemuru Ambient festival.

Toimetaja soovitus: kindlasti kohale minna, aga enne osta/kuulata järgmisi albumeid:

"Amber" (1994) - ambient-electro muusikamaailma üks tippe. Maaväline ilu, ülevad helid, isikupärase käekirjaga kohati kummastavad rütmikombinatsioonid.

"Tri Repetae" (1995) - metalsed saundid ja kõrgtehnoloogiline maailm, milles on ometi ka midagi ürgset ja aegadevälist.

"Oversteps" (2010) - nullindatel sattus Autechre eksperimenteerimisega hoogu ja mitmel eelneval albumil võis nende albumeid kirjeldada kui abstraktset, stiihilist kujutavat kunsti, mis on kompromissitult tõlgitud helikeelde. Kümnendad algasid Autechrele aga uue hingamisega: taas leiti üles ka oma igikatsetava tegevuse teine trump: kaunid, pealtnäha lihtsad, ent ometi kordumatud meloodiad otsekui otse avakosmosest transporditutena.

Lisaks: "EPs 1991–2002", mis ilmus 2011. aastal 5 CD-d sisaldava boksina, mis praegu maksab aga jõhkralt.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: