Eestlased viivad kunsti New Yorgi südamesse ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Reflection Spectrum
Reflection Spectrum Autor/allikas: chashama

Tänasest homseni toimub New Yorgis eestlaste Diina Tamme ja Valev Laube korraldatud kunstiüritus Reflection Spectrum.

"Reflection Spectrum" on interaktiivne etteaste, mis seob endas koreograafia ja videokunsti. Sisu keskendub enesepeegelduse erinevatele aspektidele. Kas meie tegelik olemus on selline nagu me end ise näeme või püüame me end näha läbi teiste inimeste silmade? Lavastuse eesmärgiks on siduda tants ja visuaalkunst ning luua unikaalne kontakt publikuga.

Reflection Spectrum leiab aset New Yorgis Times Square'i kõrval Anita's Ways esinemispaigas.

Diina Tamm on Tallinnast pärit New Yorgis elav vabakutseline tantsija ja koreograaf. Diina tähtsustab oma loomingus lugu, mida tantsija läbi liikumise jutustab. Ta seob erinevate tantsustiilide elemente ning tähtsal kohal on teatraalsus. Tema loomingut esitavad laval 15 rahvusvahelise taustaga professionaalset tantsijat, kes on pärit Ameerikast, Jaapanist, Austraaliast, Saksamaalt, Rootsist ja Prantsusmaalt.

Valev Laube on Eestist Võrumaalt pärit Ameerikas elav kunstnik ja muusik. Oma töödes kasutab ta nii analoog- kui ka digitaaltehnikaid saavutamaks dünaamilisi kooskõlasid nii videote kui ka piltidena. Hetkel õpib Valev Laube Rochesteri ülikoolis (University of Rochester) ja on Eesti kultuurfond Ameerika Ühendriikides juhatuse liige ja nõunik.

Etendused toimuvad 26. ja 27. juulil kell 16.30 ja 18.00 Anita's Way laval.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: