Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Joel Tammik ja Taavi Tulev teevad klubis 9/11 technopidu

Taavi Tulev salvestamas
Taavi Tulev salvestamas Autor/allikas: Katrina Tulev / Facebook

2. detsembril on klubi 9/11 laval kontsertidega Joel Tammik (Rajaleidja) ja Taavi Tulev (HAPE), samuti teevad DJ-seti Exit Safe Mode ja Mark Slavin. Uus peosari kannab nime WOMB.

Rajaleidja on eesti veteranmuusik Joel Tammiku atmosfääriline ja rütmikas dub-techno sooloprojekt, millel on ilmunud kaks albumit. Lisaks soololoomingule mäletatakse Joeli minevikus omanäolistest kooslustest, mida omas ajastus nähti Eestimaa pinnal novaatorlikena. Myrakaru eksperimenteeris uue aastatuhande algul IDM-iga, LU:K saavutas aga juba 1990. aastate keskel omapärase jungle-rütmide käsitlusega uskumatult laia populaarsuse. Tammik on lisaks Eesti plaadifirmadele andnud muusikat välja ka Belgia ja Briti plaadifirmade alt. 2010. aastal asutas ta aga oma plaadifirma Väli, mille alt levitab muusikat nii kodu- kui välismaale – nimelt on piiritagune ambient-publik arvukam, kui kodumaine. Lugude pealkirjad on Joelil aga siiski eestikeelsed, sest „eesti keel on lihtsalt nii ilus keel.“

HAPE on Taavi Tulevi ilmselt kõige rajum projekt. Taavi Tulev tegeleb muusikaga, millele ühte tabavat silti külge kleepida oleks lootusetu. Mitmekülgses ja kohati veidras kõlapildis on oluline roll analoogtehnikal ja loodussalvestustel. Tulev on tegelenud kõiksugu muusikaga akustilistest lugudest tumeda ambient'i ning elektroonika ja techno'ni. Lisaks oma nimele ja HAPPELE on Taavi kasutanud näiteks pseudonüüme Wochtzchée, Laulan Sinule ja 3He. Inseneriharidusega Taavi Tulev alustas 2009. aastal elektronmuusikaõpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Ta on avaldanud muusikat mitmetel albumitel ja kogumikel, samuti piiri taga. 

 

Exit Safe Mode taga on seni nimede L-OW ja 1DERL& all opereerinud eesti dubstep'i- ja techno-meister Margus Löve, kes on keeranud oma seniselt loomesuunalt kurvikamatele aladele ja laob tõestuseks letti peohigise uudisrolli ESM. Jahe ja tume õõv on endiselt kannul ja kurjakuulutavad betoonkõminad viivad skeletaalse techno uuele elujõulisele pinnasele. Näiline külmus peidab endas kuumaverelist pulssi ja salakavalalt äraviivat psühhedeeliat. Ohtlik ja peibutav seiklus on alanud ja kutsub väljuma tuimestavast turvatsoonist.

Mark Slavin on Eesti muusikamaastikul tegutsenud juba 1997. aastast ja läbinud mitmeid erinevaid loomingulisi etappe. Kõige rohkem aega on ta pühendanud drum&bass'ile, aga vähesed teavad, et mees alustas oma tegevust hoopiski techno'ga. Tänu laiale muusikamaitsele ja heale tunnetusele on Slavini eripäraks olnud võime mängida erinevates kontekstides erinevat muusikat, kuid hüpnotiseerivad ja atmosfäärilised helid on tema isikliku maitse lahutamatu osa.

VJ toolis istub Aleksander Sprohgis (Spectromatic Visuals), kes on koostööd teinud paljude Eesti muusikutega. Ööklubi 9/11 asub aadressil Tulika 9/11.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: