Vaal galeriis avati Lola Liivati näitus

Foto: Näituse Facebooki lehekülg

Vaal galeriis on kuni jõuludeni avatud eesti abstraktsionismi grand old lady, Lola Liivati maalinäitus "Ajendatud olulisest".

Väljas on valik kunstniku uuemast loomingust ning 60ndatest aastatest pärit maalid, mida siiani esitletud pole. 88-aastane Lola Liivat ütles "Akutaalse kaamera" kultuuriuudistele, et pole mõnda neist teostest isegi signeerinud, kuna ei uskunud, et neid iial välja tohib panna. Näitus annab võimaluse kõrvutada abstraktsionismi sõnumit reglementeeritud ja suletud ning vabas ja avatud eksistentsiaalses ruumis.

"Ma olin võõrvõimu aastatel põranda all, kuna abstraktsionism, mille ma avastasin olevat mu ainuke ja suurepärane võimalus, oli rangelt keelatud ja kindlasti karistatav. Ma põgenesin põranda alla, elasin kinnises linnas Tartus ja ma arvan ise, et võib-olla oli üks protsent niisuguseid hulle lubatud, kes ei osanud õigel teel käia," rääkis Liivat.

Näitus jääb avatuks 22. detsembrini.

Toimetaja: Madis Järvekülg

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: