Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Valdur Mikita eksleb akustilistel heliradadel

Foto: PM/Scanpix

Lingvistiliste metsaradade asemel kondab Valdur Mikita seekord akustilistel loomeradadel. Tal sai valmis koostöös Robert Jürjendali ja Kaido Kirikmäega heli ja sõna ühendav plaat "Iluküsija".

Kitarrist ja helilooja Robert Jürjendal, ambient-muusik Kaido Kirikmäe ning kirjanikust semiootik Valdur Mikita panid pead kokku, loomaks albumit "Iluküsija".

Kaido Kirikmäe selgitas "Aktuaalses kaameras", et Valdur Mikita valis need tekstid välja ja tema koos Robert Jürjendaliga hakkas looma muusikaga meeleolu nende tekstide peale. "See oli pikk ja keeruline protsess," ütles ta.

Kuulda saab nii tuttavaid Valdur Mikita tekste kui ka täiesti salajastest sahtlitest välja toodud loomingut. Muusika Mikita sõnadele sündis suuresti improvisatsiooni käigus ja Jürjendal leidis, et ka tema tekstides on tajuda teatud mängulist ja paiguti ka ürgset meeleolu. "See tunne ongi ürgne, mis läheb hoopis kaugemale, kui vaid meie vanaemade ja vanaisadega aega," ütles Jürjendal ja lisas, et kõik sõltub sellest, kui kaugele keegi suudab rännata.

"Head teed!" soovis Robert Jürjendal lõpetuseks.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: