Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Supernova kinoülikool näitab "Taarkat" mustvalgena

Ain Mäeots
Ain Mäeots "Taarka" Autor/allikas: Kaader filmist

1. veebruaril kell 18.00 taaslinastub Supernova kinos Eesti ajalooline kostüümfilm "Taarka".

Hardi Volmeri ideest sündinud ning Ain Mäeotsa lavastatud mängufilm jutustab setu rahvalaulikust ja lauluemast Hilana Taarkast (1856 – 1933). Kinolinal näeb palju väljamõeldut ja kuuleb ehtsat Kagu-Eesti maakeelt (maailma esimene setokeelne film!) ning palju rahvalaule. Taarka kaksikrolli (noorena ja vanemana) teevad Inga Saluraid ja Siiri Sisask.

Film on Supernova kinoülikooli fookuses, kuna 2016. aasta veebruar on "Novembri" kuu. Nii nagu Rainer Sarneti uues filmis on proovitud naasta "eestlase ürgkujutiseni" ehk siis peamiselt fotograafi ning filmimehe Johannes Pääsukese 1912-1913. aastatel võetud piltidel konserveeritu juurde, niisamuti on "Taarka" loojad ammutanud inspiratsiooi iidvanadest filmijuppidest ja vanadest mustvalgetest fotodest, ikka peamiselt sellesama Pääsukese tehtuist. Mõlemad filmid otsivad "eesti visuaali", kui soovite moodsat määrstlust.

Toomaks võrdlusvõimalust tulevastele “Novembri” vaatajatele (film jõuab kinolinadele juba 3. veebruaril) selgemini hoomatavaks teha, keeratakse Supernova kinos toimuval seansil “Taarka” operaatori Elen Lotmani ja produtsent Anneli Ahvena lahkel loal selle filmi värvid mustvalgeks.

"Taarka" linastub Supernova kinos 1. veebruaril kell 18.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: