Vaba Lava ideekonkurssidele laekus 142 taotlust ({{contentCtrl.commentsTotal}})

"Sissy pojad" Vabal Laval. Autor/allikas: Vaba Lava

Vaba Lava 2017/2018 aasta kuraatoriprogrammi ja Eesti Vabariik 100 teatriprogrammi lavastuste ideekonkurssidele laekus projektiteatritelt, vabatruppidelt ja vabakutselistelt loojatelt 142 taotlust, sealjuures 30 taotlust Eestist ja 112 taotlust välismaalt.

Taotlusi esitati pea kõikidest Euroopa riikidest, lisaks USA-st, Kanadast ja Taiwanist. Välisriikidest tuli kõige suurem arv taotlusi Prantsusmaalt (25), palju projektiideid laekus ka Venemaalt (18) ja Belgiast (11).

Vaba Lava juhatuse liige ja tegevjuht Kristiina Reidolv hindab konkurssi õnnestunuks.

"Heameelt teeb taaskord suur osalus konkursil. 142 taotlusest valitakse välja 6 lavastust, mis teeb peaaegu 24 lavastusideed ühele kohale. Tegemist on väga tugevate projektidega ning valiku tegemine saab olema kindlasti huvitav. Taotluste esitajad on erinevatest kultuurivaldkondadest, peale teatrilavastajate ja etenduskunstnike on esindatud ka filmirežissöörid, muusikud jt."

Vaba Lava 2017/2018 kuraatoriprogrammi ideekonkursile oodati lavastusprojekte, mis käsitleksid informatsiooni ülekülluse (Big data) ning tõejärgse ajastu (Post-truth) temaatikat. Vaba Lava kahe järgmise hooaja fookus on frankofoonia.

Lisaks kutsus Vaba Lava koostöös NUKU teatriga osalema EV 100 teatriprogrammi "Sajandi lugu" ideekonkursil. NUKU teatri ja Vaba Lava eesmärgiks on luua lavastus, mis käsitleks 1980ndaid aastaid nii Eesti kui ka maailma ajaloo kontekstis laiemalt, leides ja luues selle jaoks unikaalse kujundipõhise teatrikeele.

Mõlema konkursi puhul valivad lavastusprojektid välja Vaba Lava 2017/2018 hooaja kuraatorid José Alfarroba ja Tristan Barani Prantsusmaalt. Konsultandiks on Vaba Lava teatrikeskuse juhatuse liige ja tegevjuht Kristiina Reidolv. EV 100 teatriprojekti puhul ka NUKU teatri esindajad.

Esimese vooru läbinud projektide autorid kutsutakse oma lavastusideid tutvustama 2017. aasta veebruaris.

Lõppvalik toimub 2017. aasta mai lõpus. Kuraatorite valiku kuulutab Vaba Lava välja juunis 2017.

Toimetaja: Madis Järvekülg

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: