Klaudia Taevi konkursi teise vooru pääsesid ka kaks eestlast ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Mirjam Mesak
Mirjam Mesak Autor/allikas: ERR

Selgunud on 39 noort ooperilauljat, kes said kutse kümnenda Klaudia Taevi nimelise rahvusvahelise ooperilauljate konkursi teise vooru. Väljavalituks osutusid ka kaks Eesti sopranit Mirjam Mesak ja Olga Zaitseva.

Konkursi esimene voor toimus 23 linnas üle Euroopa ning neis võttis osa 246 lauljat 38 riigist üle maailma. Lõplik osalejate nimekiri selgub siiski 10.aprillil, mil kutsutud peavad kinnitama jätkamist konkursi järgmistes voorudes.

Päritolumaade arvestuses on teise voorus kõige arvukamalt esindatatud Lõuna-Korea, kust pääses edasi koguni 5 lauljat, Ukrainast ja Valgevenest kummastki neli. Soomest ja Poolast pääses teise vooru kolm lauljat,  Eestist, USAst ja Lätist kaks ning ühe lauljaga on konkursil esindatud Horvaatia, Tšehhi, Rumeenia, Austraalia, Venemaa, Sloveenia, Iisrael, Rootsi, Kreeka, Leedu, Prantsusmaa, Slovakkia, Ungari ja Jaapan.

Konkursi teise vooru pääsenud pidid läbima kahekordse sõela - esimestes voorudes tegid PromFesti kunstiline juht Erki Pehk ja konkursi president Toomas Kuter koos 2-3 kohaliku ooprimuusika asjatundjaga eelvaliku, kuhu lisandus videosalvestise vahendusel osalenud lauljate paremik. Sõelale jäänud 75 laulja konkursi videosalvestiste põhjal selekteeris 21-liikmeline žurii välja 39 parimat.

Erki Pehki sõnul tagab selline põhjalik valimissüsteem konkursi ühtlase ja kõrge taseme ning Pärnusse kutsutakse tõesti vaid need lauljad, kes žürii hinnangul on potsentsiaalselt võimelised konkurssi võitma.

Konkursi järgmised neli vooru toimuvad 8. kuni 12.maini Pärnus. Rahvusvaheline žürii sopran Luana DeVoli juhtimisel selgitab võitja Pärnus Kontserdimajas toimuval pidulikul finaalkontserdil, kus kuus finalisti esitavad Erki Pehki dirigeerimisel ning Pärnu Linnaorkestri saatel kaks ooperiaariat.

Kõik konkursivoorud on avalikud ning ooperimuusikahuvilised on oodatud neist osa saama. Finaalkontserdilt teevad ülekande ETV ja Klassikaraadio.

Klaudia Taevi nimeline rahvusvahelise ooperilauljate konkurss on Pärnu rahvusvahelise ooperimuusika festivali PromFesti peamine osa.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: