Eesti särab noorte laulu- ja tantsupeo tuledes

{{1492323420000 | amCalendar}}
Süüta XII noorte laulu- ja tantsupeo tuli
Süüta XII noorte laulu- ja tantsupeo tuli Autor/allikas: Kaader videost

16. aprillil, mil algab Eesti riigi sajanda sünnipäeva tähistamine, süttivad Eestis ja kaugemalgi sajad XII noorte laulu- ja tantsupeo tuled.

"Kui üldlaulu- ja tantsupidudele on suurejoonelised tuleteekonnad saanud traditsiooniks, siis noortepeo tuld ei ole ilmselt kunagi varem nii suurelt süüdatud," ütles XII noorte laulupeo peadirigent Heli Jürgenson.

Tulesüütamisega ühiselt tähistatakse 16. aprillil ka EV100 programmi algust.

"Meie suur palve on, et kõik, kes sel õhtul tulesid oma kodupaigas süütavad, need tulesädemed ka foto või videona jäädvustaksid ning jagaksid neid seejärel sotsiaalmeedias, lisades teemaviite #minajään ning #ev100," täiendas XII noorte tantsupeo pealavastaja Margus Toomla.

Lõkked, tõrvikud ja küünlad süttivad teadaolevalt Harjumaast Võrumaani ja Hiiumaast Jõgevamaani. Oma tule süütavad ka Luksemburgi eestlased ning eesti keele huvilised Prantsusmaal.

Suuremad tuled süttivad ühes tantsurühmade esinemise ja simmaniga näiteks Valga põhikooli õuel, Viljandi Huntaugu mäel ning samuti Saue vallas Jõekääru pargis, kus lõkke ääres on ruumi lausa 800 inimesele. Pealinlasi oodatakse kell 18.45 Tallinna lauluväljakule, kus kokkutulnutele esineb koor ning folklorist Marju Kõivupuu räägib tuletegemise kommetest ja kultuurist linnaruumis.

Mitmel pool süütavad täna õhtul lõkked aktiivsed külaseltsid, laulukoorid ja tantsuringid.

ETV näitab kell 17.45 otsepildis XII noorte laulu- ja tantsupeo "Mina jään" tervitust Kurgjalt, kus esineb üle 300 laulja ja tantsija. Algusega kell 19.45 aga näeb ETV vahendusel, kuidas Kurgjale kogunenud laulu- ja tantsupeolised seal oma peotule läidavad.

XII noorte laulu- ja tantsupidu "Mina jään" toimub Tallinna lauluväljakul ja Kalevi staadionil 30. juunist – 2. juulini.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: