Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Seitseteist Eesti festivali pälvisid Euroopa Festivalide kvaliteedimärgise

Foto: Rene Jakobson/Jazzkaar

Euroopa Festivalide Liit pärjab festivale EFFE kvaliteedimärgisega, tänavu said Euroopa Festivalide märgise ühtekokku 715 festivali 39 riigist, Eestist märgiti ära 17 festivali. Festivalide juhid loodavad, et lisaks Euroopa kontaktidele saab ka omavahel paremini koostööd teha.

Esimest korda said EFFE märgise kuus festivali, nende hulgas nii Matsalu loodusfilmide festival, Linnateatri Talveöö unenägu kui ka näiteks jõulumuusikafestival Kirikupühad Maarjamaal. EFFE mõte on tunnustada festivale, kes on silmapaistva kunstilise kvaliteediga ja innovaatilised Euroopas. Ühe suure eesmärgina loodavad festivalide juhid rohkem just kodumaist koostööd festivalide vahel.

Üksteist festivali said kvaliteedimärgi teist korda, sealhulgas ka Jazzkaar, mille korraldaja Anne Erm leiab, et eelkõige on tegu tunnustusega festivali korraldajatele ja märk garanteerib, et tegu on kvaliteetfestivaliga. "Meil on uhke olla selles Euroopa festivalide seltskonnas, sest me tunneme end osana Euroopast," sõnas Erm.

Festivalidel on plaanis ühispöördumine kultuuriministeeriumile, et festivalide liit saaks riigilt rohkem toetust ja seeläbi kodumaised festivale Euroopas.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: