Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kultuuriministeeriumi arhitektuuri- ja disaininõunikuna asub tööle Indrek Rünkla

Indrek Rünkla
Indrek Rünkla Autor/allikas: Sirp

1. juunist alustab kultuuriministeeriumi arhitektuuri- ja disaininõunikuna tööd Indrek Rünkla. Tema esimesed ülesanded on seotud peatselt tööd alustava ruumiloome ekspertrühmaga.

Indrek Rünkla on erialalt arhitekt, kelle tööde hulka kuuluvad näiteks Kuressaares asuv Ferrumi kaubamaja, Pühajärve veekeskus ja Tallinna kesklinnas asuv City Plaza. Ta on osalenud mitmete linnaruumi mõjutavate piirkondade nagu Vabaduse väljak ja Rotermanni kvartal kavandamises.

Rünkla sõnul on tema suuremad tööülesanded Kultuuriministeeriumis seotud peatselt alustava ruumiloome ekspertrühmaga, mille eesmärk on tagada, et riigi ruumipoliitika oleks tervikuna teadlikum ja läbimõeldum. "Küsimus ruumist on põimitud paljude muude ühiskondlike valikutega. Nende seoste kaardistamine ja väljaütlemine võib aidata näha ruumi ühiskondliku meiepildi osana," rääkis Rünkla.

Värske kultuuriministeeriumi arhitektuuri- ja disaininõunik on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuri erialal ning on samas omandanud ka doktorikraadi kunstiteaduses. Ta on aastaid töötanud büroos Alver Arhitektid ning pidanud loenguid, juhendanud kursusi ja lõputööde valmimist Eesti Kunstiakadeemias. Kultuuriministeeriumis alustab ta tööd arhitektuuri- ja disaininõuniku asenduskohal.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: