Sööt ja Zeyringer näitavad Hobusepeas kolme performatiivset videoteost ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Sööt ja Zeyringer
Sööt ja Zeyringer Autor/allikas: Hobusepea

Sööt/Zeyringer loovad performatiivseid teoseid visuaalsete kunstide, tantsu ja teatri piirimail. 7. juunil kell 19 avaneb uus näitus "On time / Õigeaegselt" Hobusepea galeriis.

Duosse Sööt/Zeyringer kuuluvad Tiina Sööt ja Dorothea Zeyringer, Viinis resideeruvad kunstnikud, kes teevad koostööd alates 2012. aastast.

Nende performance'id ja videoteosed põhinevad liikumisel ja tekstil, mis on kombineeritud rütmilistesse ja poeetilistesse struktuuridesse. Oma praktikas otsivad nad ilu ja absurdi igapäevastest tegevustest, keelest ja ümbritsevatest objektidest. Loomingus keskenduvad nad näiliselt iseenesestmõistetavatele situatsioonidele, mis on peaaegu tähelepandamatud, kuid millega enamik meist samastuda suudab.

Poeetilisel ja humoorikal viisil pööravad kunstnikud argised protseduurid ja tegevused pea peale, paljastades lihtsate situatsioonide performatiivse potentsiaali.

Kõnealusel näitusel Hobusepea galeriis saab video vahendusel näha kolme performatiivset teost, millest kaks tulevad live-esitlusele ka näituse avamisel.

Sööt/Zeyringer loomingut on esitlenud muuhulgas brut Viin, Tanzquartier Viin, Sõltumatu Tantsu Lava, Schauspiel Köln Saksamaal, Kunstraum Niederoesterreich Viinis ja National Dance Center Bukarestis.

2013. aastal valiti nad ImPulsTanz TURBO residentuuri (Viin), 2014. aastal Tanz*Hotel residentuuri (Viin) ning 2015. aastal transeuropa Work Residency programmi (Hildesheim, Saksamaa). 2016 hinnati neid Viini Kunstiakadeemia tunnustusauhinnaga. Nende lavastus "lonely lonely" pälvis etenduskunstide auhinna Austria Liidukantselei poolt (2015) ning Young Stoff auhinna Stockholm Fringe Festivalil Rootsis (2016).

Näitus jääb avatuks 3. juulini.

Toimetaja: Madis Järvekülg

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: