EKKM-i uuele näitusele saab tulla ka lõhkuma ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Kuigi paljud on juba harjunud, et tänapäeva muuseumis võib mõnd eksponaati puudutada, siis näitus "Hüper)emotsionaalne:SINA" Tallinnas Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumis (EKKM) viib vaataja veel ühe sammukese teostele lähemale.

Nimelt kohtusid kaks nädalat tagasi EKKM-is kaheksa kunstnikku, kellele anti kollektiivne ülesanne luua eimillestki kogu muuseumi hoonet hõlmav keskkond, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Meil on stsenograafid, koreograaf, etenduskunstnikud ja nad tõid väga erinevad panused siia, sest etenduskunstnikud on harjunud kollektiivselt looma ja visuaalkunstnikud mitte, ja me võrdlesime publiku kogemust etendusel ja näitusel ja kuidas seda siin ära kasutada," rääkis kuraator Evelyn Raudsepp.

"Oli tõeline väljakutse panna kaheksa inimest mõistma üksteist ja seda ruumi, saama aru, mida me teeme, sest kunst on teha mitte millestki show. Me mängime eri materjalidega, publiku emotsioonide ja tunnetega. Ma arvan, et ma ise saan kõigest sellest aru alles kuue kuu pärast, sest see kõik oli tõesti protsess," kommenteeris Soome kunstnik Kimmo Modig.

Teoseid saatev audiogiid koos kunstnike jäetud märkustega seintel kutsuvad vaatajat üles kuulama, puudutama, laulma, lõhkuma ja selga proovima.

Näitus "(Hüper)emotsionaalne: SINA" on Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumis avatud kuni 10. septembrini.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: