Suve lõpuni saab kandideerida kultuurikiirendi kavva ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tartu ülikooli kaitstud magistritöö näitas, et lühiajaline virtuaalreaalsusteraapia on efektiivne meetod ärevusega toime tulemiseks. Pilt on illustratiivne.
Tartu ülikooli kaitstud magistritöö näitas, et lühiajaline virtuaalreaalsusteraapia on efektiivne meetod ärevusega toime tulemiseks. Pilt on illustratiivne. Autor/allikas: male-models/Creative Commons

Pimedate Ööde filmifestivali ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse toetusel hakkab Tallinnas tegutsema uus loometööstuse ja idufirmade kiirendi Storytek, mille eesmärk on ulatada abikäsi neile, kes soovivad ühendada loovideed moodsa digitaalse tehnoloogia ja uute platvormidega.

Sellise kiirendi tegutsemise tulemusena võiks tuule tiibadesse saada ja rahvusvahelisele areenile jõuda ettevõtted, mis tegelevad digitaalse meelelahutuse, intellektuaalomandi ja tehnoloogiaarendusega ning nende ristumiskohtades asetsevate tulevikuvaldkondadega, nagu liit- ja virtuaalreaalsus, e-sport, andme- ning algoritmiarendus ning uued meelelahutusvormid.

Spetsiaalselt audiovisuaalse tööstuse ning valdkonnaga seotud tehnoloogia arendamisele keskenduvat kiirendit pole Eestis varem tegutsenud.

Toetust võivad taotleda kõik, kellel on välja pakkuda suure potentsiaaliga meediatehnoloogia või intellektuaalomandi prototüüp. Kümnenädalase mentorlusprogrammi raames hinnatakse projekte süvitsi ja nõustatakse neid tänapäevaste ärimudelite, brändingu ning tootearenduse vallas.

Esimese kiirendiperioodi mentorite seas on tunnustatud eksperte kogu maailmast: digitaalse äriarenduse spetsialist Laura Anne Edwards (TED Resident, Google Labs, NASA; USA), produtsent ja müügi ning intellektuaalomandi ekspert Michael Favelle (Odin’s Eye Entertainment; Austraalia), multiplatvorm-produtsent ja Oscari-galat produtseerinud John Heinsen (Bunnygraph Entertainment; USA), meediainnovatsiooniekspert ja investor Guido Van Nispen (Raad Von Kultuur; USA), digitaalkoomiksite kirjastaja Soyoung Jung (Netcomics; Lõuna-Korea), tunnustatud brändingu- ja disainimentor Julius Talvik (Alphaform; USA) jt. Storyteki õiguspartneriks on Price Waterhouse Coopers Baltics, kes viib läbi osalejate õigus- ja intellektuaalomandi alast koolitust ja nõustamist.

Storyteki tegevjuhi Sten Saluveeri sõnul pakub kiirendi unikaalset koostööplatvormi tehnoloogia- ja loomevaldkondade vahel. “Me tahame, et osalevad tehnoloogiaettevõtted lahkuksid meilt praktiliste tööriistadega, mis aitavad neil kasvada ja juhtida oma ettevõtteid globaalses mõõtmes, kiirendades teekonda reaalsete äriliste tulemusteni. Lisaks soovime, et loomekogukond võtaks täielikult omaks tehnoloogia pakutavad võimalused, et selle kaudu oma auditooriumi suurendada.”

Storytek kasvas välja eelmisel aastal PÖFFi ajal toimunud audiovisuaalvaldkonna innovatsioonile pühendatud konverentsist Storytek Forum.

Storyteki toetajad on Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus, Pimedate Ööde filmifestival, erainvestorid ja sponsorid.

Kandideerimine esimesse kiirendiprogrammi on alanud. Kandideerimise tähtaeg on 31. august, programm algab 25. septembril.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: