BBC Proms vallutab nädalaks Klassikaraadio eetri ({{commentsTotal}})

Klassikaraadiost kuuleb Euroopa suurima klassikafestivali BBC Promsi kontserte. Klassikalise muusika tähtartistid, rännud üle žanripiiride, elamus, elevus ja muusikakirg jõuab Londoni saalidest raadiokuulajani 28. augustist 3. septembrini.

Tänavu on festivalil esindatud ka Eesti interpreedid Erkki-Sven Tüür, Paavo Järvi ja Ain Anger. Kontserdisalvestused kõlavad õhtuti kell 19 ja päeval kell 11. Mõned nopped kavast:

 Erilisel kohal on ooperiõhtu 28. augustil kell 19, sest ooperis "Hovanštšina" astub teiste nimekate solistide hulgas üles Ain Anger. Thomas Adèsi uudisteost "Polaris" saab autori dirigeerimisel kuulata teisipäeval, 29. augustil, kell 11. Sama päeva õhtul kell 19 on kavas Marianne Crebassa, BBC Filharmooniaorkestri ja koori kontsert Esa-Pekka Saloneni juhatusel. 
Berliini Riigikapell Daniel Barenboimiga eesotsas toob esiettekandele Sir Harrison Birtwistle’i "Deep Time" kolmapäeval, 30. augustil, kell 19.Eesti muusika ei kõla BBC Promsil sugugi mitte igal aastal, kuid tänavu 3. augustil esitati Euroopa suurimal klassikafestivalil Erkki-Sven Tüüri haarav keelpilliorkestriteos "Flamma", ettekandjaks Saksa Kammerfilharmooniaorkester Paavo Järvi juhatusel. Eetris on see 31. augustil kell 19.


Ameerika staarsoprani Renée Flemingu kontserti saab kuulata reedel, 1. septembril, kell 11. 
Poliitilise ja muusikalise vabaduse üle mõtiskleb 31-aastane leedu dirigent Mirga Gražinyte-Tyla koos Birminghami Linnaorkestriga reede, 1. septembri õhtul kell 19 – kavas on klassika hulgas ka Gerald Barry uudisteos "Canada".Erilistest kavadest tasub ära märkida ka Scott Walkeri laulude õhtu salvestus, kus astuvad üles nii John Grant, Jarvis Cocker kui ka Susanne Sundfør. Kontsert on Klassikaraadio eetris laupäeval, 2. septembril, kell 20.15.Eredaid ettekandeid ja musitseerimise hetki Londonist on sel nädalal kavas lisaks eelmainituile veel rohkelt – täpsemat infot leiab Klassikaraadio saatekavast. Kontserdid on Klassikaraadio kodulehel järelkuulatavad kuu aega.

Toimetaja: Valner ValmeHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: