Sotsidest kirjanikud soovivad mälestusmärki Sergei Dovlatovile ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Sergei Dovlatov
Sergei Dovlatov Autor/allikas: change.org

Andrei Hvostov ja tema parteikaaslastest kirjanikud sotsiaaldemokraatide ridadest pakuvad välja idee püstitada Sergei Dovlatovile Tallinnasse mälestusmärk.

„Täna oleks 76-aastaseks saanud uuema vene kirjanduse üks värvikamaid esindajaid Sergei Dovlatov. Eelmisel aastal avati Dovlatovi monument Peterburis ning 2014 nimetati tema järgi üks tänav New Yorgis. Ka Tallinn ja tallinlased mäletavad andekat kirjanikku hästi – maja peal, kus ta elas, ripub mälestustahvel ning tänavu toimusid siin juba viiendat korda ka Dovlatovi päevad. Mälestusmärki, millest aeg-ajalt räägitakse, ei ole me aga senini jõudnud veel paigaldada,“ põhjendas Andrei Hvostov miks ta antud austusavaldust Tallinna linnapildis näha soovib.

Aastatel 1972-1975 elas Dovlatov Tallinnas ning töötas ajalehes „Sovetskaja Estonija“. Andrei Hvostov märgib, et just Eestis astus Dovlatov professionaalse kirjaniku teele. Tema töised elamused ja kogemused ajakirjandusmaailmas on kokku kogutud jutukogumikku “Kompromiss”.

Hvostovi meelest võiks Dovlatovi mälestusmärk kahe kultuuri tihedate sidemete sümboliks saada ning tema tänuväärse ideega liitusid ka teised sotsidest Eesti kirjanikud Karl Martin Sinijärv, Maimu Berg ja Kadri Kõusaar.

Ametliku pöördumise annavad kirjanikud Tallinna linnavolikogule üle järgmisel istungil.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: