Selgusid BAFTA nominendid, nimekirja juhib "The Shape of Water" ({{commentsTotal}})

"The Shape of Water" Autor/allikas: Kaader filmist

18. veebruaril jagatakse Londonis 71. korda Briti filmiauhindu, enim nominatsioone korjasid "The Shape of Water, "Three Billboards Outside Ebbing, Missouri" ja "Darkest Hour".

Parim film
"Call Me By Your Name"
"Darkest Hour"
"Dunkirk"
"The Shape of Water"
"Three Billboards Outside Ebbing, Missouri"

Parim lavastaja
Denis Villeneuve filmiga "Blade Runner 2049"
Luca Guadagnino filmiga "Call Me By Your Name"
Christopher Nolan filmiga "Dunkirk"
Guillermo del Toro filmiga "The Shape of Water"
Martin McDonagh filmiga "Three Billboards Outside Ebbing, Missouri"

"The Shape of Water" Autor: Kaader filmist

Parim naispeaosa
Anette Bening filmis "Film Stars Dont Die in Liverpool"
Frances McDormand filmis "Three Billboards Outside Ebbing, Missouri"
Margot Robbie filmis "I, Tonya"
Sally Hawkins filmis "Shape of Water"
Saoirse Ronan filmis "Lady Bird"

Parim meespeaosa
Daniel Day-Lewis filmis "Phantom Thread"
Daniel Kaluuya filmis "Get Out"
Gary Oldman filmis "Darkest Hour"
Jamie Bell filmis "Film Stars Don't Die in Liverpool"
Timothee Chalamet filmis "Call Me By Your Name"

Parim naiskõrvalosa
Allison Janney filmis "I, Tonya"
Kristin Scott Thomas filmis "Darkest Hour"
Laurie Metcalf filmis "Lady Bird"
Lesley Manville filmis "Phantom Thread"
Octavia Spencer filmis "The Shape of Water"

Parim meeskõrvalosa
Christopher Plummer filmis "All the Money in the World"
Hugh Grant filmis "Paddington 2"
Sam Rockwell filmis "Three Billboards Outside Ebbing, Missouri"
Willem Dafoe filmis "The Florida Project"
Woody Harrelson filmis "Three Billboards Outside Ebbing, Missouri"

"Three Billboards Outside Ebbing, Missouri" Autor: Kaader filmist

Parim Briti film
"Darkest Hour"
"The Death of Stalin"
"God's Own Country"
"Lady Macbeth"
"Paddington 2"
"Three Billboards Outside Ebbing, Missouri"

Parim Briti debüütfilm
"The Ghoul"
"I Am Not A Witch"
"Jawbone"
"Kingdom of Us"
"Lady Macbeth"

Parim võõrkeelne film
"Elle"
"Frist They Killed My Father"
"The Handmaiden"
"Loveless"
"The Salesman"

"Loveless" Autor: Kaader filmist

Parim dokumentaalfilm
"City Of Ghosts"
"I Am Not Your Negro"
"Icarus"
"An Inconvenient Sequel"
"Jane"

Parim animatsoon
"Coco"
"Loving Vincent"
"My Life As A Courgette"

Parim originaalstsenaarium
"Get Out"
"I, Tonya"
"Lady Bird"
"The Shape of Water"
"Three Billboards Outside Ebbing, Missouri"

Parim kohandatud stsenaarium
"Call Me By Your Name"
"The Death of Stalin"
"Film Stars Don't Die in Liverpool"
"Molly's Game"
"Paddington 2"

Parim originaalmuusika
Hanz Zimmeri ja Benjamin Wallfischi muusika filmis "Blade Runner 2049"
Dario Marianelli muusika filmis "Darkest Hour"
Hanz Zimmeri muusika filmis "Dunkirk"
Jonny Greenwoodi muusika filmis "Phantom Thread"
Alexandre Desplat muusika filmis "The Shape of Water"

"Darkest Hour" Autor: Kaader filmist

Parim operaator
Roger Deakins filmis "Blade Runner 2049"
Bruno Delbonnel filmis "Darkest Hour"
Hoyte van Hoytema filmis "Dunkirk"
Dan Laustsen filmis "The Shape of Water"
Ben Davis filmis "Three Billboards Outside Ebbing, Missouri"

Parim montaaž
Jonathan Amos ja Paul Machliss filmiga "Baby Driver"
Joe Walker filmiga "Blade Runner 2049"
Lee Smith filmiga "Dunkirk"
Sidney Wolinsky filmiga "The Shape of Water"
Joe Gregory filmiga "Three Billboards Outside Ebbing, Missouri"

Parim kujundus
Sarah Greenwood ja Katie Spencer filmiga "Beauty and the Beast"
Dennis Gassner ja Alessandra Querzola filmiga "Blade Runner 2049"
Sarah Greenwood ja Katie Spencer filmiga "Darkest Hour"
Nathan Crowley ja Gary Fettis filmiga "Dunkirk"
Paul Austerberry, Jeff Melvin ja Shane Vieau filmiga "The Shape of Water"

"Blade Runner 2049" Autor: Kaader filmist

Parim kostüümikujundus
Jacqueline Durran filmiga "Beauty and the Beast"
Jacqueline Durran filmiga "Darkest Hour"
Jennifer Johnson filmiga "I, Tonya"
Mark Bridges filmiga "Phantom Thread"
Luis Sequeira filmiga "The Shape of Water"

Parim meik
Donald Mowat ja Kerry Warn filmiga "Blade Runner 2049"
David Malinowski, Ivana Primorac, Lucy Sibbick ja Kazuhiro Tsuji filmiga "Darkest Hour"
Deborah La Mia Denaver ja Adruitha Lee filmiga "I, Tonya"
Daniel Phillips filmiga "Victoria & Abdul"
Naomi Bakstad, Robert A. Pandini ja Arjen Tuiten filmiga "Wonder"

Parim heli
Tim Cavagin, Mary H. Ellis ja Julian Slater filmiga "Baby Driver"
Ron Bartlett, Doug Hemphill, Mark Mangini ja Mac Ruth filmiga "Blade Runner 2049"
Richard King, Gregg Landaker, Gary A. Rizzo ja Mark Weingarten filmiga "Dunkirk"
Christian Cooke, Glen Gauthier, Nathan Robitaille ja Bran Zoern filmiga "The Shape of Water"
Ren Klycke, Davin Parker, Michael Semanick, Stuart Wilson ja Matthen Wood filmiga "Star Wars: The Last Jedi"

Parimad eriefektid
"Blade Runner 2049"
"Dunkrik"
"The Shape of Water"
"Star Wars: The Last JedI"
"War For The Planet of the Apes"

Toimetaja: Kaspar Viilup



ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: