Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Seekordse muuseumiöö teema on "Öös on pidu"

Uue aasta pidustused Manilas, Filipiinidel.
Uue aasta pidustused Manilas, Filipiinidel. Autor/allikas: AFP PHOTO/NOEL CELIS/SCANPIX

Muuseumiöö toimub tänavu 19. mail ning kannab pealkirja "Öös on pidu". Eelmisel aastal avasid muuseumiööl uksed 201 muuseumi ja mäluasutust ning öö jooksul tehti 111 000 muuseumikülastust, mis tähistas ka muuseumiöö publikurekordit.

Eesti muuseume ühendava ettevõtmise teema on sel korral inspireeritud EV100 juubeliaastast. Ent muuseumid vaatavad öö programmi planeerides teemat palju laiemalt ning erinevatest vaatenurkadest. Muuseumiöö publik saab teada, milliseid pidusid on üldse olemas - millised on meie peorituaalid ja kuidas on pidutsemine ajas muutunud? Kas loomad peavad ka pidu? Aga taimed? Millised on suured spordipeod? Kas robotid oskavad pidutseda?

"Muuseumiööle tulija võiks ka mõelda sellest külaskäigust kui peole minekust - on ju kõik need, kes külalisi ootavad, elevil nagu peoperemehed ikka," ütles Marge Pärnits Eesti Muuseumiühingu juhatusest.

Hetkel pannakse alles muuseume kirja, kes muuseumiööl uksed lahti teevad, aga mitmetes muuseumides käib samas juba praegu tihe töö – koostatakse öö eriprogramme, sest rohked õpitoad, erilised ekskursioonid ja võimalus mõnd eksponaati hoopis uue nurga alt vaadata on need põhilised asjad, miks maikuus koos sõprade ja perekondadega kodust välja tullakse. 

See, mis igas muuseumiööl avatud muuseumis täpselt toimuma hakkab, selgub aprilli alguseks.

Esimesel korral oli muuseumiöö juhtlauseks "Öös on asju", 2010. aastal "Öös on lugusid", 2011. aastal "Öös on aardeid", 2012. aastal "Öös on kino", 2013. aastal "Öös on inimesi", 2014. aastal "Öös on tähti" ja 2015. aastal "Öös on muusikat", 2016. aastal “Öös on laineid” ning 2017. aastal "Öös on mänge". 

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: