Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Muuseumisõber 2017 on Rein Veidemann

Rein Veidemann.
Rein Veidemann. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Neljapäeval, 1. juunil kell 14 antakse Tallinnas Rotermanni soolalaos Eesti Arhitektuurimuuseumis üle Eesti Muuseumiühingu iga-aastane tiitel Muuseumisõber ning tunnustatakse Muuseumiööl osalenud vabatahtlikke.

Muuseumisõbra tiitli saab 2017. aastal ajakirjanik ja kirjandusteadlane Rein Veidemann kirjanike muuseumide kaitseks meedias välja astumise ning Vilde ja Tammsaare Sõprade Seltsi loomisele kaasa aitamise eest.

„Tahtsime toetada muuseumi eest sõnavõtjat, kes tunneb huvi muuseumi sisulise toimimise vastu ja ei pelga selle heaks ka ise tegutseda,“ põhjendab valikut Eesti Muuseumiühingu juhatuse liige Inge Laurik-Teder.

Samal sündmusel tunnustatakse ka Muuseumiööl osalenud vabatahtlikke, kes andsid olulise panuse Muuseumiööl muuseumides toimuvate sündmuste õnnestumiseks.

Muuseumisõbra aunimetuse väljaandmise eesmärk on avaldada avalikku tunnustust isikule või isikutele, kes oma tööalase või ühiskondliku tegevusega on silma paistnud Eesti muuseumide toetamisel – osalenud muuseumide arendamisel, muuseumides tehtava töö kajastamisel või aidanud kaasa muul moel Eesti muuseumide maine tõstmisele.

Varem on tiitliga pärjatud Pertti Pyhtilä (2007), Kadi Alatalu (2008), Enn Kunila (2009), Mart Ummelas (2010), Riina Roose (2011), Ivi Tomingas (2012) ja Ott Sandrak (2013), Riin Alatalu (2014), Kadri Tiisel ja Tiina Vilu (2015) ning Jelena Tsekulajeva (2016).

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: