Aasta muuseumisõber on Stockholmi keskkonnainstituudi Tallinna keskus

Aasta muuseumisõber on SA Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskus
Aasta muuseumisõber on SA Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskus Autor/allikas: Tiit Mõtus

Eesti Muuseumiühing kuulutas välja muuseumisõber 2022 autiitli, mille pälvis SA Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskus.

Eesti Muuseumiühing kuulutas välja muuseumisõber 2022 autiitli, mille pälvis SA Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskus. "Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskuse töötajad on olnud asjatundlikeks ja toetavateks nõuandjateks muuseumidele keskkonnahoidliku toimimise süsteemi loomisel," ütles muuseumiühingu juhatuse esimees Kerttu Männiste. "Samuti loodi nende eestvedamisel Eesti Keskkonnajuhtimise Assotsiatsiooni juurde Rohelise Muuseumi keskkonnajuhtimise süsteem ning on asutud välja andma Rohelise Muuseumi sertifikaati." 

Muuseumisõbra aunimetuse väljaandmise eesmärk on avaldada avalikku tänu ja tunnustust isikule või kollektiivile, kes oma tööalase või ühiskondliku tegevusega on silma paistnud paljude Eesti muuseumide toetamisel: osalenud muuseumide arendamisel, muuseumides tehtava töö kajastamisel või aidanud kaasa muul moel Eesti muuseumide maine tõstmisele.

Esimene muuseumisõbra tiitel anti välja 2007. aastal. Möödunud, 2021. aastal valiti muuseumisõbraks ligipääsetavuse spetsialist ja konsultant Jakob Rosin.

Autiitel anti üle loodava muuseumikaardi infopäeva raames Vabamus. Muuseumikaart saab olema Eesti muuseumide ühispilet, mida saab osta alates kevadest 2023 ja mis tagab piiramatu pääsu ligi sajasse muuseumisse.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: