Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Galerii ja video: Muuseumisõber 2018 on Valner Valme

{{1526986740000 | amCalendar}}

22. mail annab Eesti Muuseumiühing Kadrioru Kunstimuuseumis üle aunimetuse Muuseumisõber 2018, mille sel aastal pälvib ERR kultuuriportaali vastutav toimetaja Valner Valme.

Valner Valmet tunnustatakse Muuseumisõbra tiitliga seoses muuseumide valdkonnale ERRi kultuuriportaali alalehe loomise, muuseumisündmuste sagedase kajastamise ning Eesti Muuseumide Narva festivali konverentsist otseülekannete tegemisel abistamisega.

"Võiks palju rohkem ja paremini kajastada, aga eks me ikka püüame koos kolleegidega hoida Eesti muuseumide tegevust pildil, nii et olen ülitänulik tunnustuse eest," kommenteeris Valner Valme. "Asi algas tegelikult sellest, et mõne aasta eest küsis Kaarel Tarand ühes avalikus vestlusringis mult: aga miks teil kultuuriportaalis muuseumide rubriiki ei ole. See oli see hetk, kus leebe küsimuse vormis lastud kriitikanool omaks võtta ja loomulikult oli vaja see rubriik teha."

Juba kümme aastat on muuseumiühing tunnustanud Muuseumisõbra tiitliga neid inimesi, kes oma tööalase või ühiskondliku tegevusega on aidanud Eesti muuseumide elu edendada.

Samal sündmusel tunnustatakse ka muuseumiööl osalenud vabatahtlikke, kes andsid olulise panuse muuseumides toimuvate sündmuste õnnestumiseks.

Muuseumisõbra aunimetuse väljaandmise eesmärk on avaldada avalikku tunnustust isikule või isikutele, kes oma tööalase või ühiskondliku tegevusega on silma paistnud Eesti muuseumide toetamisel – osalenud muuseumide arendamisel, muuseumides tehtava töö kajastamisel või aidanud kaasa muul moel Eesti muuseumide maine tõstmisele.

Varem on tiitliga pärjatud Pertti Pyhtilä (2007), Kadi Alatalu (2008), Enn Kunila (2009), Mart Ummelas (2010), Riina Roose (2011), Ivi Tomingas (2012), Ott Sandrak (2013), Riin Alatalu (2014), Kadri Tiisel ja Tiina Vilu (2015), Jelena Tšekulajeva (2016) ning Rein Veidemann (2017).

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: