Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Aivazovski näitus tõi Kadrioru kunstimuuseumisse pea 60 000 külastajat

Aivazovski näitus
Aivazovski näitus Autor/allikas: Kristina Õllek

8. juulil sulgus Kadrioru kunstimuuseumis suurnäitus "Aivazovski. Ideaali otsinguil". Ivan Aivazovski peenelt ja võluvalt maalitud meremaalid tõid pea nelja kuu jooksul näitusele üle 59 500 külastaja.

7 779 inimest käis näitust vaatama viimase nädala jooksul, 1.–8. juulini.

"Aivazovski teoste näitus tähendas muuseumi jaoks enneolematult suurt publikuhuvi, paljud käisid näitust lausa kaks või kolm korda vaatamas," kommenteeris näitust kuraator ja muuseumi direktor Aleksandra Murre.

Murre lisas, et näitust koostades mõtles ta Aivazovski eluaegse ja praeguseni kestva eduloo põhjustele, mis on sügavamal kui inimeste soov kauneid merepilte näha. "Tema kunst on ülimalt meisterlik, sügavalt siiras ja ülev, pakkudes vaatajale lohutust ja lootust headusesse, mida ei saa sõnadesse panna," rääkis Murre. "Et võimaldada huvilistel kunstniku loominguga segamatult koos ekspertgiidiga tutvuda, alustati muuseumi jaoks uut publikuprogrammide formaati, õhtuseid ekskursioone, mis toimusid pärast muuseumi sulgemist," lisas Murre ja rääkis, et kokku toimus 15 sellist õhtut.

Näitus oli esimene Ivan Aivazovski teoste suurem väljapanek Eestis. Ekspositsiooni moodustasid kunstniku tuntud maalid ja joonistused riiklikust Vene muuseumist, Eesti kunstimuuseumist, Narva muuseumist, Tartu kunstimuuseumist, Läti rahvuslikust kunstimuuseumist ja erakogudest.

Näitusel esitatud 39 teose üks pärle oli Eesti kunstimuuseumi kogusse kuuluv ning näituse jaoks äsja pikaajalise konserveerimisprotsessi lõpetanud maal "Vaade Vesuuvile päev enne vulkaanipurset".

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: