Kunstnik Aili Vint: ma olen Aivazovskiga juba lapsepõlvest saati tuttav

Foto: ERR

9. märtsil avati Kumus armeenia päritolu Vene meremaalija Ivan Aivazovski (1817–1900) näitus "Aivazovski. Ideaali otsinguil". "OP-is" rääkisid nii näitusest kui ka Aivazovskist kunstnik Aili Vint ja kaaskuraator Alar Nurkse.

Kunstnik Aili Vint tõdes "OP-is", et ta on Ivan Aivazovskiga juba lapsepõlvest saati tuttav. "Minu voodi kohal oli seina peal Aivazovski "Üheksas laine", loomulikult koopia," ütles ta ja kinnitas, et iga kord, kui ema kutsus mind teiste laste juures lõunauinakule, siis ta läks hea meelega. "Pilt ootas mind, ega ma siis magama ei jäänud, vaid ma hakkasin selle pildiga mängima, läksin tema sisse, lasin liugu laineharjalt ja kõndisin niisama seal ringi."

"Kui ma esimest korda mere äärde sattusin, siis ma olin juba päris suur tüdruk, ma käisin solistasin rannavees ja vaatasin, et kuidas meri nii läbipaistev on," meenutas Vint ja lisas, et ta ei uskunud tol hetkel, et ükski kunstnik võiks seda osata maalida. "Kui ma õhtul vaatasin päikeseloojangut, kuidas päike hakkas värve segama mere peal, siis ma vaatas suu ammuli värve ja kelkisin teistele lastele, et kui mina saan suureks ja hakkan kunstnikuks, siis ma maalin nii tulipunase mere, et te hakkate higistama."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "OP"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: