Eestis tutvustati virtuaal- ja liitreaalsuse ning digitaalkunsti uusi suundi

Foto: ERR

Frankfurdi rahvusvahelise digitaalmeedia ja -kunstifestivali B3 korraldajad tutvustasid Eestis virtuaal- ja liitreaalsuse, digitaalkunsti ning ristmeedia uusi suundi. Storyteki pop-up näitusel esitleti ka eelmise biennaali parimaid.

Iisraeli videokunstnik ja filmitegija Ann Oren esitleb Tartu Maailmafilmi festivalil, mis toimub 19. kuni 24. märtsini, dokumentaali "Maailm kuulub mulle". Film jutustab küberdiivast Hatsune Mikust ja Jaapani fännikultuurist. Videokunstik sõnas "Aktuaalses kaameras", et tema film keskendub peamiselt Hatsne Miku identiteedile. "Nad on tihti väga häbelikud ja suhtlevad pigem internetis, aga see karakter annab neile julgust juurde."

Filmist kasvas välja videoinstallatsioon, mis võitis auhinna detsembris toimunud Frankfurdi rahvusvahelisel digitaalmeedia biennaalil, mille korraldaja, meediakunsti ja ristmeedia ekspert Berndt Kracke ütles, et tänapäeval suudavad ka üksi töötavad kunstnikud luua sama kvaliteetset videopilti kui nagu varem ainult filmi- või teletootjad. "Frankfurdi biennaalil oli näha, et eksperimenteeritakse palju virtuaalreaalsuse, liitreaalsuse ja segatud reaalsusega."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: