Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kuressaare linnuses vaadatakse fotonäitusega tagasi Saaremaa sajale aastale

Saaremaa muuseum valis oma enam kui 60 000 fotokogus oleva pildi seast välja sada pilti ja koostas nendest näituse "100 aastat Saaremaal".

Näitusel on väljas iga aasta kohta üks ajastukohane foto koos pikema tekstilise seletusega Saaremaa elust ja olust. Enamuse linnuse keldrisaali seintele välja pandud fotode puhul pole tegemist niivõrd konkreetsete sündmuste, kuivõrd just ajastut ja kogu saja aastast arengut aastate kaupa ilmestavate fotodega.

Olgu nendeks näiteks pildid soos maaparandajatele palgaraha maksmisest või Venemaa AK-74 automaadi looja jahilkäigust Saaremaale 1980. aastal. Näitusele on jäetud ka tühi valge stend, mis pakub külastajatele võimalust ka enda kodudes olevaid pilte muuseumiga jagada.

"Ühelt poolt oli muidugi väga palju suuri tähtsaid sündmusi, mida oodati , millest omal ajal palju räägiti ja võimaluse korral mindi ka kohale. Ja oli ka asju, mida ei osatud oodata. aga järele mõeldes, ega ega elu ei koosne ainult ausammaste püsti panemisest, lintide läbilõikamisest, kõrgete külaliste vastuvõtmisest. Suurema osa ajast me oleme ju tahtnud elada oma tavalist igapäevast elu. Tööd teha ja rõõmu tunda. Ja siis kalduski vaekauss sellele poole, et rohkem näidata seda igapäevast elu," ütles Saaremaa muuseumi vanemteadur ja näituse koostaja Maret Soorsk.

Toimetaja: Indrek Kuus/Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: