Estonia avab Eesti teatri festivali ooperiga "Cyrano de Bergerac" ({{commentsTotal}})

"Cyrano de Bergerac" Estonias Autor/allikas: Estonia teater

Täna algab Rahvusooperis Estonia festival Eesti teater Estonias, mis toob lavale parima valiku eesti autorite teostest. Festivali avapäeval on kavas Eino Tambergi romantiline ooper "Cyrano de Bergerac".

10. veebruaril on kavas Eino Tambergi romantiline ooper "Cyrano de Bergerac", kus peaosades Rauno Elp, Kadri Kipper, Mehis Tiits ja Jassi Zahharov. Dirigeerib Aivo Välja.

Helilooja Eino Tambergi ja libretist Jaan Krossi koostöös 1974. aastal valminud ooper "Cyrano de Bergerac" on üks kaunimaid ja tuntumaid Eesti oopereid.

Jaan Krossi vaimukat ja hingestavat teksti ilmestavad romantiliselt kaunid meloodiad ning värvikalt väljajoonistuvad karakterid. Estonia lavastuses on lakooniliste vahenditega efektselt edasi antud muusika ja sõna kooskõla ning vahelduvad eredad emotsioonid. Etenduses on kasutatud Ervin Õunapuu lavakujunduse detaile ja Mare Raidma kavandatud kostüüme 1995. aasta Mikk Mikiveri lavastusest.

11. veebruaril on taas laval Toomas Eduri/Tauno Aintsi ballett "Modigliani – neetud kunstnik", peaosades Anatoli Arhangelski ja Alena Shkatula. Dirigeerib Lauri Sirp.

12. veebruar on klassikalise muusika austajate päralt – kammersaali hubases kohvikus kõlab kontsert "Kodumaine viis – Eesti Vabariik 100", mis pakub kuulamiseks Eesti heliloojate kammermuusikat rahvusooperi parimate interpreetide esituses. Esinevad Heli Veskus, Helen Lokuta, Jassi Zahharov, Priit Volmer, Lisa Kawasaki, Edmunds Altmanis, Andrus Haav, Mart Laas, Ivo Sillamaa ja Tarmo Eespere. Kõlavad Heino Eller, Artur ja Villem Kapp, Juhan Aavik, Konstantin Türnpu, Mart Saar, Edgar Arro, Eino Tamberg, Heino Eller, Ester Mägi, Erkki-Sven Tüür, Arvo Pärt jpt.

14., 15. ja 16. veebruaril on külalisena publiku ees armastatud solist Ain Anger. Kahel päeval saab teda kuulataWagneri romantilises ooperis "Lendav hollandlane” ja lavale astub ta ka  festivali kõrghetkel 15. veebruaril, kui peetakse tõelist "Eesti pidu".

14. veebruaril on "Lendava hollandlase" peaosades Rauno Elp, Ain Anger, Aile Asszonyi ja Mati Turi, kes tähistab etendusega oma 50. sünnipäeva. 16. veebruaril on Senta rollis Heli Veskus. Mõlemat etendust dirigeerib Jüri Alperten.

"Eesti peol" 15. veebruaril kohtuvad laval Lembitu, Saare Juhan, Olav, Erna, Cyrano, Kratt ja paljud teised eestlaste kultuuriloos olulised omanäolised tegelased, keda kehastavadKadri Kipper, Kristel Pärtna, Janne Ševtšenko, Heli Veskus, Helen Lokuta, Reigo Tamm, Mehis Tiits, Mati Turi, Rauno Elp, Jassi Zahharov ja Ain Anger. Libreto on kirjutanud Wimberg, lavastaja on Marko Matvere ja dirigeerivad Vello Pähn, Jüri Alperten, Lauri Sirp ning Kaspar Mänd. Ligi kaks tundi kestval vaheajal ootab külastajaid soe söök, hea jook ning elav muusika teatri saalides ja kohvikutes. Üles astuvad Väikeste Lõõtspillide Ühing, Juhan Uppin ja Audru Jõelaevanduse Punt.

Järgmine nädalavahetus on perede päralt. Pisemaid teatrikülastajaid lõbustab Raudmäe/Vinteri muusikal "Pipi Pikksukk" ning eestluse ja iseseisvuse üle paneb mõtlema Rasmus Puuri ooper "Pilvede värvid".

Festivali lõpetavad Lindgreni/Wimbergi/Aintsi muusikal "Karlsson katuselt" ning äsja esietenduseni jõudnud Manfred MIMi ooper "Eesti ajalugu. Ehmatusest sündinud rahvas".

15. veebruaril avatakse I rõdu galeriis näitus "Waba riigi daamid", mille on koostanud Jaak Jõekallas ja kujundanud Alisson Kruusmaa.

Toimetaja: Rutt ErnitsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: