Arvustus. U.S. Girlsi armastus kultiveeritud pärlite vastu

U.S. Girls
U.S. Girls Autor/allikas: Facebook

Uus plaat
U.S. Girls
"In a Poem Unlimited" (4AD)
9/10

"In a Poem Unilimited" on üks värskendavama kõlaga selle aasta plaate ning kuigi terve album ei ole sama kaasaviiv kui singel "Pearly Gates", jääb see ilmselt ka veel aasta lõpus nii mõnegi suurimate lemmikute hulka. Väga imestan, kui ma ise üks neist ei ole.

U.S. Girls on 1985. aastal Illinoisis sündinud Meghan Remy sooloprojekt, kuigi ta kasutab salvestamisel ja esinedes erinevaid abilisi. Noorena punkbändis laulnud ning Oregonis graafiliseks disaineriks õppinud Remy alustas U.S. Girlsi nime all avaldamist 2007. aastal.

Esimesed plaadid nagu "Introducing" ja "Go Grey" on väga eksperimentaalsed, miksitakse vanu sämpleid ja lintmakilt pärinevaid juppe, tulemus äratas küll pisut tähelepanu muusikaringkondades, kuid ei olnud väga kuulajasõbralik.

Remy (tuntud ka hüüdnimega Meg Rem) abiellus Kanada muusiku Max Turnbulli ehk Slim Twigiga ja kolis Torontosse. Järgnenud plaatidest "Gem" ja "Half free" olid juba märksa selgemalt žanris, mille kohta öeldakse pisut ebamääraselt art pop või psühhedeelne pop, viimatimainitult pärit "Woman´s Work" oli omapärane segu feministlikust sõnumist ja Kate Bushi laulmismaneerist.

Kui hakata millegi olemasolevaga võrdlema, siis U.S. Girls on segu moodsamast intelligentsest popist ja 1970. aastate helidest. Meghan Remy on suutnud luua soulilikult sumeda ja boogie-funky keskkonna, mis vahepeal kõlab nagu Saint Etienne, Lykke Li või Róisín Murphy. "Pearly Gates" oma 70ndate sämplitega sobiks suurepäraselt mõne ajastu filmi või telesarja heliribale, "M.A.H" kõlab kohati lausa nagu moodsama taustaga Gloria Gaynor, "Rosebud" nagu tümakaga Julia Holter, Remy hääl on vahel lausa nagu Minnie Ripperton.

Kui mõnikord on plaadi avaldamist oodates kahtlus, et sarnaselt mõne filmiga on treileris ära näidatud linateose ainus hea stseen, siis "In a Poem Unlimited" peidab veel päris mitut meeldivat avastust, mida korduvalt üle kuulata. Meghan Remy on ühtlasi enamike U.S. Girlsi videote lavastaja ja tal on koos abikaasaga ambitsioone filminduse vallas, kuid esialgu tundub et muusikas läheb piisavalt hästi.

"In a Poem Unlimited" on ehk ka raadiosõbralikum kui U.S. Girlsi varasemad plaadid, kuid see ei plaati kuidagi halvemaks, vaid tegu on intelligentse popiga asja parimas mõttes.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: