Pärnu aasta kunstisündmused talletati 20. korda raamatukaante vahele

Foto: Pärnu linnagalerii

Pärnu on tuntud oma aktiivse kunstielu poolest. Juba 20. korda talletati aasta kunstisündmused ka raamatukaante vahele.

Aasta-aastalt on aastaraamatu maht kasvanud, sel korral sai kokku 120 lehekülge. Pärnu Linnagalerii juhataja ja raamatu koostaja Alar Raudoja ütles "Aktuaalsele kaamerale", et materjali kipub enamasti le jääma, sest sündmusi, mida tahaks kajastada, jagub.

"Tänavune raamat, ma just vaatasin üle, seal on üle 160 foto. Fotomaterjali oli kordades rohkem, väga keeruline oli jälle valida välja kõige paremad fotod, kõige kõnekamad fotod, sest kunsti sõnas keeruline kokku võtta või tutvustada, siis on foto kõige ilmekam väljend kunsti kajastamisel. Kajastust leiavad linnagalerii näitused, teatrigalerii näitused, avangard galerii näitused, siis veel muuseumis toimunud kunstinäitused, uue kunsti muuseumi näitused, veel mitmed kunstifestivalid nagu INgraafika ja performance festival Diverse Universe," loetles Raudoja.

Pärnu kunstnikud ei tegutse üksnes kodulinnas, vaid ka mujal Eestis, rahvusvaheliselt tuntakse hästi ühendust Non Grata.

Pärnu Kunsti Aastaraamatu "Art in Pärnu 2017" väljaandja on Pärnu Linnagalerii.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: