Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Algas konkurss Rahvakultuuri Keskuse direktori ametikohale

Rahvakultuuri keskus
Rahvakultuuri keskus Autor/allikas: ERR

Kultuuriministeerium kuulutas välja avaliku konkursi Rahvakultuuri Keskusele direktori ametikohale. Töö asukoht on Rahvakultuuri Keskuse tulevane asupaik Viljandi. Avalduste esitamise tähtaeg on 3. aprill.

Kultuuriministeeriumi kultuuriväärtuste asekantsler Tarvi Sits kinnitas, et lähem eesmärk uue juhi jaoks on keskuse käivitamine uues asukohas Viljandis.

"Valitsuse kava kohaselt alustab keskus Viljandis tööd tuleva aasta alguses. Ees on kolimine. Viljandi üldine kultuurikontekst, teised sealsed kultuuriasutused ning keskusele loodav uus töökeskkond on kõigile loodetavasti inspireeriv ja keskus on sinna väga oodatud. Samal ajal ei tohi kannatada keskuse põhitegevus, olgu see toetusprogrammide elluviimine, UNESCO vaimse kultuuripärandi kaitse konventsioonist tulenevad ülesanded või koolitused ja koostöövõrgustikud, mis peavad püsima. Kindlasti mõjutab keskuse edasisi tegevusi ka maavalitsuste kadumine," nimetas Sits.

Rahvakultuuri Keskuse senine direktor Aivi Lintnermann on varem kinnitanud, et annab keskuse juhtimise üle. "Keskuse käivitamine uues asukohas esitab asutusele mitmeid väljakutseid ning nõuab seniste harjumuste muutmist nii meie huvigruppidelt kui ka koostööpartneritelt," ütles Lintnermann ning avaldas lootust, et uus juht hindab ja hoiab väärtusi, millele Rahvakultuuri Keskuse senine töö on tuginenud.

Rahvakultuuri Keskuse direktoriks saab kandideerida kõrgharidusega ja vähemalt kolmeaastase juhtimiskogemusega inimene. Oluline on rahvakultuuri ja vaimse kultuuripärandi valdkondade tundmine ning kasuks tuleb praktiline töökogemus kultuurivaldkonnas. Täpsemad tingimused on Kultuuriministeeriumi kodulehel.

Motiveeritud avaldus, essee ja dokumendid tuleb esitada hiljemalt 3. aprilliks digitaalselt allkirjastatuna aadressile [email protected] märgusõnaga "Rahvakultuuri Keskus". Rahvakultuuri Keskuse direktor võiks tööle asuda 1. juunil 2018. Töökoht asub Viljandis.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: