Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kõik rahvakultuuri keskuse töötajad Viljandisse kolida ei taha

Tallinnast välja kolitavale rahvakultuuri keskusele on uus direktor ja tööruumid leitud ning Viljandis alustatakse tegevust aasta lõpul. Koos ruumide remondi organiseerimisega tuleb uuel juhil läbi hammustada veel üks kõva pähkel - kõik keskuse 18 töötajat Viljandisse kolida siiski ei soovi.

Rahvakultuuri keskus hakkab Viljandis tegutsema aadressil Leola 15a. Kahes väikeses majas on varem koolitatud kutseõpilasi ja seal on tegutsenud ka kohalik maaparandusbüroo, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Rahandusministeeriumile kuuluv kinnistu antakse jaanipäevaks üle Riigi Kinnisvara AS-ile.

"Täna kaardistame kliendi vajadusi ja remondi osas keskendume peamiselt siseviimistlusele. Esialgne plaan on selle aasta lõpuks korda teha esimene maja, teise maja remont on planeeritud tulevasse aastasse," selgitas RKAS-i lõuna piirkonna kinnisvarahaldur Verdo Aun.

1. juunist rahvakultuuri keskust juhtima asuv Kalle Vister elab Tõrvas, kuid pole selles asutuses päris uustulnuk. Alates märtsikuust juhib ta rahvakultuuri osakonda.

Kalle Vister on olnud veerand sajandit koolijuht, töötanud Valga maavalitsuses ja ka sotsiaalvaldkonnas.

"18 ametikohta on planeeritud siia, kõigil on ruumid olemas. Ma arvan, et kindlasti tuleb mingil hetkel arvestada ka kaugtöö varianti," ütles Vister.

Kalle Vister ei oska veel öelda, kui paljud praegused töötajad on valmis Tallinnast Viljandisse üle kolima, kuid juba praegu on kindel, et kõik töötajad pole valmis elukohta vahetama või Tallinna ja Viljandi vahet sõitma.

"On tunda pinget, mõttemaailma muutust, aga me püüame praegu meelsust üleval hoida. Ma arvan, et inimesed on hakanud aru saama, et kuna riigi poliitika on võtnud sellise suuna, et ikkagi asutusi ka Tallinnast välja tuua - üks nendest on siis rahvakultuuri keskus -, siis ma usun, et mõistetakse seda," ütles Vister.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: