Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Rahvakultuurikeskus kolitakse töötajate vastuseisule vaatamata Viljandisse

Riigiasutuste Tallinnast väljaviimise programmi tõttu pealinnast lahkuv Rahvakultuurikeskus kolib Viljandisse.

Viljandisse kolimise vastu on olnud keskuse töötajad, kes Tallinnast Viljandisse töölkäimist ette ei kujuta. Omalt poolt pakuti alternatiividena välja Paide ja Rapla.

Kultuuriministeeriumi asekantsleri Tarvi Sitsi sõnul on otsus tehtud ja keskus peaks aasta lõpuks olema üle viidud. Tema sõnul olnuks Raplal Tallinnast tööl käivate inimeste silmis logistiline eelis, kuid muid plusse ministeeriumi analüüsist välja ei tulnud.

"Viljandi on otsustatud, järk-järgult liigume edasi, et aasta lõpuks oleks rahvakultuurikeskus Viljandis. Nüüd on see valikute koht, et kui palju töötajaid läheb sellega kaasa, kui palju peame kohapealt otsima. Aga ka Viljandi, nende kultuuriinstitutsioonide, näiteks ka kultuuriakadeemia poolt on tulnud selliseid toetusavaldusi, et nad näevad selles otsuses väga positiivset, ja kogu valdkonna jaoks akadeemilist teadmist ja rakendus-arenduskompententsikeskuse asukohta ühes ja samas linnas. Seda nii üliõpilaste praktikavõimaluste osas, aga kindlasti ka erinevate koolituste läbiviimisel on mitmeid eeldusi veel rohkem nendes valdkondades edasi liikda," selgitas Sits.

Kus täpselt Rahvakultuurikeskus Viljandis paiknema hakkab, veel otsustatud ei ole.

"Rahvakultuurikeskus on ka käinud vaatamas, millised tööruumid oleks võimalikud Viljandis. Me seisame selle eest, et juhul kui Viljandis ruumide rentimisest tekib kokkuhoid, siis seda kokkuhoidu oleks võimalik rahvakultuuri enda sisutegevustes kasutada," ütles Sits.

Keskuse juht Aivi Lintermann ütles, et ei osa veel täpselt öelda, mis plaanid on tuleviku osas Tallinnas töötajatel. Tallinnas on Rahvakultuurikeskuses tööl 18 inimest.

Toimetaja: Valner Valme, Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: