Galerii: Viljandi muuseumis avati Sakala 140. sünnipäeva puhul näitus ({{contentCtrl.commentsTotal}})

21. märtsil avati Viljandi muuseumis näitus, millega tähistatakse ajalehe Sakala 140. sünnipäeva. Ajaleht nägi trükivalgust tänu ärkamisaja ühele suuremale äratajale Carl Robert Jakobsonile.

Carl Robert Jakobson tegi mitu katset erinevates linnades, et saada luba ajalehe väljaandmiseks. Viljandis see õnnestus. "Üsna pea tekitasid tema julged sõnavõtud vastukaja ja vastuseisu kohalikus aadlis, kelle nõudmisel pandi leht mitmel puhul seisma," sõnas Sakala peatoimetaja Hans Väre.

Väre tõdes, et kuigi kõigil Viljandimaa omavalitsusel on oma ajaleht olemas, siis päris ajakirjanduse mängumaale nad ei kipu ja Sakala tunneb ennast päris kindlat. "Eesti Meediasse kuulumine on meile kindlasti olnud väga kasulik. "

 Maakonnalehtedele on ennustatud peatset kadu, kuid Sakala kavatseb vähemalt lähitulevikus kindlasti jätkata ka paberil. "Ainus, mis meile kõige rohkem võib siin takistuseks saada, on see, kui Omnival peaksid märgatavalt hinnad tõusma," sõnas Sakala peatoimetaja.

Jakobsoni aegne Sakala oli päevakajaline ja terav, nõudis eestlastele suuremaid õigusi ja kritiseeris kehtivat agraarkorraldust. Praegune Sakala ilmub viiel korral nädalas, kuid videod, fotogaleriid ja uudislood jõuavad internetiväljaandesse veel kiiremini.  

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: