Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Piret Raud avaldab raamatu koostöös Briti kirjastusega

Londonis Olympia messikeskuses kestab suur raamatumess, kus sel aastal on fookuses Eesti, Läti ja Leedu kirjandus. Piret Raud on üks enim tõlgitud Eesti autoreid ja praegu on tal koostöö suure Briti kirjastusega, kellele ta kirjutab raamatu inglise keeles

Londoni Raamatumess on suunatud peamiselt kirjastajatele, kirjandusagentidele, tõlkijatele ja teistele professionaalidele. Eesti messistendil on välja pandud pea 300 raamatut, nende hulgas on Eesti kirjanduse tõlked inglise keelde ja teistesse maailma keeltesse, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Eesti delegatsiooni peaesineja ehk niinimetatud päeva autor on kirjanik ja kolumnist Mihkel Mutt, veel kuuluvad Eesti delegatsiooni Maarja Kangro, Andrei Ivanov ja Rein Raud. 

Esindatud on ilukirjandus, ajaloo- ja aimekirjandus ning valik lastekirjandust. Messi autoriprogrammi kureerib Briti nõukogu koostöös Eesti kirjastuste liidu ja Eesti kirjanduse teabekeskusega.

"Teosed, mis on ilmunud inglise keeles, jõuavad ka teiste maade kirjastajateni ja see on oluline, et nad saavad tõuke siit ja neid antakse välja mujal tänu sellele, et neid on antud välja inglise keeles. Ja ma usun, et Eesti kirjandust ilmub ka tulevikus rohkem kui mõned raamatud aastas," lausus Eesti messiprogrammi juht Ilvi Liive.

Üks enim tõlgitud autoreid on Piret Raud, kes teeb koostööd Briti kirjastusega. Sellist asja ei ole varem toimunud.

"See on uus kogemus, me ei ole tema raamatut veel inglise keeles avaldanud, me töötame Piretiga selle kallal. Aga meil on väga hea tagasiside tema teoste kohta teistelt messidelt, eelkõige Bolognast ja mitte ainult siin, vaid ka teistes keeltes on Pireti ainulaadne stiil väga kõrgelt hinnatud," ütles kirjastuse Thames & Hudson peatoimetaja Roger Thorpe.

Töös oleva raamatu pealkiri on "Kõrv". "Mul on neid raamatuid üle maailma ilmunud siin ja seal ja Prantsusmaal on väga hea kirjastus, kes mu raamatuid välja annab ja inglased hoiavad üsna hoolega prantsuse turul silma peal ja hästiminemine Prantsusmaal on siin nüüd kasuks tulnud," ütles Raud.

Londoni raamatumessil toimus ka traditsiooniline auhinnatseremoonia, kus jagati tunnustust silmapaistva panuse eest kirjanduse edendamisel. Eesti oli nomineeritud neljas kategoorias ning auhinna pälvis kultuuri ja kirjandusega seotud ettevõtmisena Laste Vabariik.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: