Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Asta Trummel: Londoni raamatumess on eelkõige töine kohtumispaik kirjastajatele

Teisipäeval, 10. aprillil algas Londonis rahvusvaheline raamatumess, kus tänavu on peakülalised Balti riigid ja nende kirjanikud-kirjastajad. Kultuuriministeeriumi kirjandusnõunik Asta Trummel rääkis "Terevisioonis" põgusalt messi ettevalmistamisest ja seal esindatud kirjanikest. Ta märkis, et Londoni raamatumess polegi niivõrd raamatusõpradele, kuivõrd hoopis tööalane kohtumispaik kirjastajatele.

"Me oleme seda nii kaua ju ette valmistanud. Ma arvan, et meil on väga hea programm, millega me Londonis ennast näidata saame. Eks me ju selles mõttes valmistasime kuus aastat nüüdseks ette ja sihtmärk oli ju see, et kui Eesti saab saja-aastaseks, siis me oleme siin Londonis peakülalised ja nüüd ta vist lõpuks käes ongi," rääkis Trummel "Terevisioonile".

"Londoni mess on kirjastajatele ja kõigile raamatute kirjastamisega seotud inimestele mõeldud niisugune töine kohtumispaik, ja me ei ole selles oma valikus täiesti üksi ehk tegelikult on kultuuriprogrammi koordineerinud Briti nõukogu ja professionaalset programmi oleme kokku pannud koos Läti ja Leeduga, kellega koos me siin peakülalised ka oleme," jätkas ta.

"Meie peakülaline on Mihkel Mutt, kes on n-ö päevaautor ja siis on n-ö eraldi fookuses veel Rein Raud, Maarja Kangro ja Andrei Ivanov. Kuna me oleme kolme riigiga, siis igast riigist valiti välja neli autorit ja igast riigist üks autor saab olla päevaautor. Aga tõsi, meie programm on laiem. Need neli kirjanikku on on n-ö raamatumessi fookuses, aga meie programmis nii messil kui ka pärast messi toimuval EstLit kultuurifestivalil on neid autoreid palju rohkem."

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: