Balti vaim kehtestab ennast Kumu graafikanäitusel

Foto: Laura Pappa, Elisabeth Klement/KUMU

Kadrioru kunstimuuseumi graafikafond on 50 aasta jooksul kogunud kokku kõik Tallinna graafikatriennaali võidutööd. Näitus annab ülevaate estampgraafika kuldajast digitaliseerimiseni.

Näitus "Mõeldes labürindist. 50 aastat Tallinna graafikatriennaali" annab ülevaate Baltimaade graafika arengust alates estampgraafika kuldajast kuni digitaliseerimiseni. Läbi kunsti peegelduvad ka muutused meie ühiskonnas, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kui graafikatriennaal 1968. aastal alguse sai oli Eestis sügav nõukogude aeg ja kunstivormidest olid enim hinnas skulptuur, monumentaal- ja maalikunst. Graafikatriennaal ühendas Baltimaade kunstnikud ning hoidis sellega koos kolme naaberriigi ühist vaimu.

"Me peame tegema sügava kummarduse nendele, kes 1968. aasta Eestis, Leedus, Lätis, eelkõige Eestis, suutsid selle triennaali formaadi välja töötada ja kes edaspidi üsna hoogsalt võitlesid selle Balti koostööplatvormi säilitamise eest. Juba pärast esimest triennaali oli väga selge, et see on järjekordne üritus, kus Balti vaim hakkab ennast kehtestama ja kunstnikud omaltpoolt ei varjanudki, et nad vajavad seda triennaaliselleks, et väljendada, et nad on keegi teine, et neid ei ole võimalik suruda üleliidulistesse standarditesse," rääkis kuraator Eha Komissarov.

Näitus avatakse homme.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: