NO99 tõmbab oma tegevust koomale

NO99
NO99 Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Teater NO99, mille külastatavus on viimastel aastatel märgatavalt vähenenud, kärbib oma tegevust teatrivälistel aladel, kuid kärped ei puuduta näitlejaid.

"Kunstilistest eesmärkidest lähtuvalt plaanib Teater NO99 tuleval hooajal etendusi anda plokkidena ja loobuda kõrvaltegevustest, mis ei ole otseselt seotud lavastuste ettevalmistamisega ja etenduste andmisega," ütles NO99 tegevjuht Juta Saarevet teisipäeval BNS-ile.

"NO99 lõpetab ka ise kohviku pidamise, seega teatri personal väheneb ettekandjate ning kokkade võrra. Lisaks lahkuvad mõned inimesed tehnilisest ja administratiivsest personalist. Teatri kunstiline koosseis jätkab muutusteta," märkis Saarevet.

"Uude hooaega on planeeritud neli esietendust. Esimene esietendus leiab aset 1. septembril suures saalis," lisas teatri tegevjuht.

"Me oleme alati unistanud kiirest, paindlikust, üliprofessionaalsest, abivalmis, rõõmsameelsest ja kompaktsest teatrist. Sellisest, mille fookus on suunatud sajaprotsendiliselt meie põhitegevusse: lavastuste loomisesse ja etenduste andmisesse. Selliselt toimimiseks on erinevaid mudeleid, nagu ka Teater NO99 tegevusajal on olnud erinevaid perioode," kirjutas teater eelmisel nädalal oma sotsiaalmeedia kontol.

"Tänagi tuleb teha muutusi igapäevases toimimises – tõmbame end pisut koomale. Juba enne jaanipäeva suletakse kohvik ja teatri organiseeritud tantsupeod lõpevad. Meie arengukavas eesmärgiks seatud tarbimisvaba avaliku ruumi saavutamiseks on parim tee sellist ruumi ehitavad lavastused," lisatakse samas.

"Tõmbame end pisut koomale ja vaatame teraselt läbi neljanda seina eesmärgiga liigutada saalis istuva inimese hinge. /---/ Meie suust nii sageli kõlav ja juba kergelt kulunud mõttetera, et lavastuse parim reklaam on lavastus ise, tuleb harjumuse tolmust puhtaks pühkida ja küsida, kas me oleme oma lavastustega selliseks testiks valmis? See saab olema ohtlik. See saab olema elav," märkis teater.

Eesti Päevaleht kirjutas teisipäeval, et NO99 etendustel on tänavu saalide täituvus jäänud 60 protsendi piirimaile ning kui 2015. aastal vaatas teatri etendusi 40 665 külastaja, siis eelmiseks aastaks oli külastatavus langenud 19 016-ni.

Toimetaja: Merit Maarits

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: