Ivo Linna: me olime 10-20 sentimeetrit maast kõrgemal

17. juunil toimub Tartu Laululaval suurkontsert "5 isamaalist laulu", kus tähistatakse 30 aasta möödumist Alo Mattiiseni ajalooliste palade esmaesitusest samas paigas. Lavale astuvad Ivo Linna, Tõnis Mägi, Kare Kauks, Reet Linna, Henry Laks, Karl Madis, Toomas Lunge, Jaan Elgula, Hardi Volmer, Riho Sibul, Peeter Volkonski ja teised.

Saates "Hommik Anuga" oli külas Ivo Linna, kes meenutas isamaaliste laulude loomist ja esiettekannet.

Saatejuht Anu Välba küsis, kui hästi Ivo Linna mäletab 30 aasta taguseid sündmusi "5 isamaalise lauluga" seoses.

"Ma tahaks öelda, et ma mäletan iga sekundit," vastas Linna, "aga see on kuidagi kummalises valguses. See päev on eriti eredalt meeles ja samuti sellele eelnenud pikad prooviperioodid."

"Aga samas see päev on mingis udus," jätkas Ivo Linna. "Sest see tunne, mis meid valdas... Ma ei tea, mis tähendab olla 10-20 sentimeetrit maast lahti, aga mul on selline tunne, et me olime kõik siis maast lahti. Ja selles mõttes see on mingi seletamatu kestev õnneuim, mis meid siis valdas ja mille virvendused on tekkinud hiljem."

"Seal oli ju täiesti tõsiseltvõetavaid inimesi," märkis Linna. "Nagu Jaak Joala või karmikäeline helirežissöör Priit Kuulberg - nad kõik nutsid, me kõik nutsime ja ja rahvas nuttis ja naeris."

Ent rõõmule eelnesid ka tumedamad toonid. "Raadiomajas lindistades mõtlesime, et küll meid juba kongid ootavad maja ees," meenutas Ivo Linna. "Aga Alo oli selline mentor, ja äärmiselt rahulik inimene, ja ütles: las saab, mis saab. Ja sel hetkel me saimegi aru, et meil ei olegi midagi karta: läheb, nagu läheb."

Ivo Linna on kindel, et Alo Mattiisen on Tartus aastapäevakontserdil kohal.

Vaadake ja kuulake kogu juttu juuresolevast videost.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: